Броят на хората, които влизат в САЩ, без да са американски граждани или да притежават разрешително за пребиваване, е спаднал с 4 на сто през първата половина на годината, предаде Франс прес, като цитира официални данни.
Общо 33,864 милиона души са преминали границите на САЩ по суша, въздух или вода, което показва спад от 3,9 на сто спрямо същия период на миналата година.
Броят на влизащите от Канада е нараснал с 4,8%, но влизащите от Мексико са намалели с 9,4 на сто, според статистиката на Международната пътническа асоциация и Националната служба по туризма и пътуванията, които зависят от министерството на търговията на САЩ.
Припомняме, че американският президент Доналд Тръмп пожела да бъде изградена стена между САЩ и Мексико, за да спре нелегалната имиграция. Отношенията между двете страни се влошиха сериозно след встъпването му в длъжност, припомня АФП.
Броят на посетителите от Европа е намалял с 2,6 на сто, а от останалата част на света - с 5,7 на сто. Пристигащите от Франция са се увеличили с 1,5%, но посетителите от Великобритания са намалели с 6,2%, а от Русия - с 28,2 на сто.
Особено сериозен е спадът на посетители от Близкия изток (29,8%) и Африка (27%). През септември администрацията на президента Тръмп забрани допускането на шест страни от Африка и Близкия изток на територията на САЩ, макар че решението се обжалва в съда, припомня АФП.
/БТА/


Митнически служители от Варна задържаха голямо количество „маркови“ детски стоки от Китай
Надежда Нейнски: България губи външнополитическата си тежест заради непоследователност
Катастрофа на пътя Варна - Добрич затруднява движението
Кметът на Варна награди европейските шампиони по водна топка за мъже до 20 години
Само трима от 18-те задържани при акцията срещу "Кръв и чест" са обвиняеми, сред тях баща и син
Си Дзинпин се опира на наследството на Дзян в труден момент за Китай
Евровизия 2027: Слънчев бряг ще спаси Бургас от спекулата с късите наеми
Властите в Испания и Мароко са предотвратили ново нахлуване на мигранти в Сеута
Тръмп свива ученията с Южна Корея заради липсата на подкрепа за войната с Иран
Петролът поскъпва на фона на напрежението в Ливан и риска за Ормуз
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн. долара
Властта с подробности за нацисткото свърталище в Пловдив
Пътят Смолян - Пампорово ще минава по нов мост над свлачищната зона
"Спайдър-Мен: Нов Ден" пише история: Премина границата от $2 милиарда
Минималната заплата е за необразованите и мързеливите