Основните щатски борсови индекси продължават да отчитат сериозни спадове на фона на опасенията от коронавируса, докато инвеститорите гледат с тревога и към обърнатата крива на доходността, която предвещава рецесия, съобщава CNBC.
Бенчмаркът Dow Jones Industrial Average изтрива 820 пункта от стойността си, или около 3%, достигайки най-ниската си стойност за днешната сесия към 21 ч българско време. Новият спад е предхождан от вчерашното понижение от около 930 пункта, след като часове преди това Dow се срина с 1000 пункта.
Широкият измерител S&P 500 се понижава с 2,9%, докато Nasdaq Composite се разделя с 2,6% от стойността си.
Последните понижения поставят Dow и S&P 500 на повече от 7% от най-високите им стойности, достигнати по-рано този месец. Nasdaq в момента е на 8,2% от рекордно високите нива от 19 февруари.
сащ
Акциите на технологичните компании, като Apple и Facebook, също отчитат спад в стойността си.
При облигационните пазари доходността по 10-годишните американски държавни ценни книжа се понижи до рекордно ниска стойност.
Investor припомня, че по-рано днес стана ясно, че администрацията на американския президент Доналд Тръмп е поискала от Конгреса 2,5 млрд. долара за борба с бързо разпространяващия се коронавирус. Над 1 млрд. долара от тези средства ще бъдат използвани за разработване на ваксини.
Вирусът се е разпространил в около 29 страни и територии отвъд континентален Китай, като най-силно засегнати са Южна Корея, Иран, Италия и Сингапур.


Варненка влиза в затвора за неплащане на издръжка на двете си деца
Учениците от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ се връщат в сградата на училището от 15 септември
Какво показват резултатите от тазгодишните матури?
Али Юзеир търси нокаут в битката срещу Джошуа Акингбаде на SENSHI 32 Grand Prix
Предложиха пак Пламен Тончев за шеф на ДАНС
Инфлацията в Германия се забавя заради поевтиняването на петрола
България е сред водещите национални агенции по програмата „Еразъм+“
Покупките на жилища за собствени нужди са основният двигател на пазара у нас
Рокнфард: Иран няма да приеме отделянето на Ливан от преговорите
Рокнфард: Не очаквам споразумение САЩ-Иран за 60 дни
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Изчезналото Ferrari на Майкъл Джордан се появи след 24 години
Volkswagen жертва две марки, за да излезе от кризата
Терзиев посрещна Кличко, говориха за сила и лидерство
Времето утре: Леко захлаждане и краткотрайни валежи
Мъж е обвинен за блудство с 9-годишно момче и 7-годишно момиче
Демерджиев обещава разкрития за полетите на Пеевски


преди 6 години Е как така има дъно, а пък спиране няма? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години САМО ЗА ДВА ДНИ НЮЙОРКСКАТА БОРСАТА ОТПИСА 2000 ПУНКТА ОТ АКЦИИТЕ НА ВОДЕЩИТЕ АМЕРИКАНСКИ КОМПАНИИ. КЪДЕ Е ДЪНОТО ОЩЕ НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ, НО ЕДНО Е СИГУРНО - лавината тръгна. БАЛОНА НА АКЦИИТЕ ГРЪМНА. СПИРАНЕ НЯМА. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Няма страшно, ще се хване на някоя съпротива утре-вдругиден и паг ще помпа мускули. До изборите в САЩ ще се замазва ситуацията, мисля! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Сега в паниката много ще продадат на загуба :) аз чакам такива моменти така беше и през 2001 и 2008 само купувах :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години С това темпо на спад в петък ще затвори на 14 000. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Упс :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар