Има основателна причина Уорън Бъфет да е определян за един от най-успешните инвеститори на света. През 2013 г. президентът и главен изпълнителен директор на Berkshire Hathaway е печелил по 37 млн. долара на ден. По този начин той оглави класацията на милиардерите, които са натрупали най-големи богатства за изминаващата 2013 г.
За легендарния инвеститор и филантроп 2013 г. приключва с нетно богатство в размер на 59,1 млрд. долара. За сравнение – в началото на годината той е притежавал 46,4 млрд. долара, показа проучване на Wealth-X и UBS, цитирано от MarketWatch.
Между юли 2012 г. и юни 2013 г. богатството на милиардерите по света е нараснало с 5,3%. От дъната на пазарите през март 2009 г., по време на зараждащата се финансова криза, до днес милиардерите почти са удвоили състоянието си – от 3,1 трлн. долара до 6,5 трлн. долара.
Въпреки огромния успех на Бъфет за годината президентът на Microsoft Бил Гейтс все още е най-заможният милиардер на света. Той приключва 2013 г. със състояние от 72,6 млрд. долара.
2170. Толкова са милиардерите по света. Общото им състояние възлиза на над 6,5 трлн. долара.
Само четирима от тях притежават богатство за над 50 млрд. долара – Бил Гейтс, Карлос Слим, Аманасио Ортега и Уорън Бъфет.
САЩ остава „родината“ на милиардерите. В страната има три пъти повече милиардери от втората най-голяма икономика в света Китай.
Кои са другите девет милиардери, допълващи топ 10, които са спечелили най-много пари за един ден през 2013 г.? Вижте в галерията!


Топло време с температури до 34 градуса днес
Приключва основният ремонт на ул. „Петко Стайнов" Във Варна
Без ток във Варна на 28 август 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (28 август)
Виц на деня - 28 август
Конференцията на Фед в Джаксън Хоул започна: Какво да очакваме
Nvidia постигна втория в историята еднодневен ръст на пазарна капитализация
Интересът към закупуването на PayPal от страна на Advent и Stripe е замразен
Венецуела обмисля излизане от ОПЕК
Шефът на Lockheed Martin Европа за сделката с Rheinmetall, част 3
Bugatti остава с ДВГ – механиката се оказва по-важна от ускорението
Покупка на кола от фалирала марка – лудост или добра сделка
911 Challenge е новият базов модел за писта на Porsche
Какво трябва да направите след произшествие на пътя
Citroen BX GTi: Семейният спортитст празнува юбилей
Цветан Цветанов с предложение: Бойко Борисов да се кандидатира за президент
31 души са загинали при катастрофи от началото на август
Напрежение сред жителите на "Баба Алино": Започнаха да ни тормозят психически
Трифонов: Все си викам, че по-тъпо не може да стане и винаги се намира някой да ме опровергае
преди 12 години Статията е страхотна, но в галерията е допусната техническа грешка. Вместо в милиони долари на ден е писано милиарди долари на ден, което е грешно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар