Трейс груп холд АД организира среща с инвеститорите на 8 октомври 2013 г. от 12 ч., съобщи компанията чрез БФБ-София.
Тя ще се проведе в офиса на дружеството в гр. София 1408, ул. Никола Образописов № 12, заседателна зала “S”.
Организираната среща е поредна, като на една от предишните бе заявено намерение компанията да стане голяма в европейски план.
Акциите на компанията поскъпват с 15% за три месеца, може би поради намеренията на правителството цената да не е определящ критерии в търговете за строителство на пътища.
Ерата на пътните търгове с най-ниски цени свърши, заяви Десислава Терзиева, министър на регионалното развитие на 11 септември 2013 г.
Целта при провеждането на търговете е да не печели винаги най-ниската оферта, а икономически най-изгодната. Вече е доказано, че с най-ниската цена не се строи бързо и качествено и прекалено евтиното носи проблеми, заяви Терзиева.
Голям проблем при Трейс груп холд беше, че някои от проектите които бяха спечелени, като например Лот 2 на АМ Тракия, бяха на загуба.
Неконсолидираната печалба на Трейс груп холд АД намаля със 72% на годишна база до 720 хил. лв. за първото полугодие на 2013 г. Неконсолидираните продажби намаляха с 54% на годишна база до 38,4 млн. лв. за януари-юни 2013 г.
За 2012 г. е разпределен брутен дивидент от 0,0263158 лв. на акция, гласуван на общото събрание на акционерите на 1 юли 2013 г.
Свързани компании:


Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
6 японски навика за здраве и дълголетие
ЦСКА 1948 победи с 2:1 Арда
5 начина, по които завистта ни вреди
Мадагаскарската пролет се превърна в руска зима: от народен бунт до военна хунта с подкрепа от Кремъл