Енемона АД отчита 1,27 млн. лв. неконсолидирана печалба за деветмесечието на 2013 г., спрямо 531 хил. лв. за същия период на миналата година, показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg. Печалбата за полугодието на тази година бе 14 хил. лв.
Приходите от дивиденти за деветмесечието на 2013 г. са за 104 хил. лв., въпреки че компанията би трябвало да получи общо около 800 хил. лв. за 88%-я си дял във Фонд за енергетика и енергийни икономии - ФЕЕИ АДСИЦ. Той бе гласуван през лятото на тази година и е за общо 947 хил. лв. ФЕЕИ обяви, че изплащането ще започне на 11 ноември 2013 г. Може би Енемона ще го осчетоводи, след като бъде получен.
Неконсолидираните продажби на Енемона АД се увеличават с 30% на годишна база до 57,7 млн. лв. за деветмесечието на 2013 г.
Основните продажби са отчетени от клиенти в Германия (за 18,84 млн. лв.), България (за 18,76 млн. лв.) и Словакия (за 18,2 млн. лв.) Следват Норвегия (756 хил. лв.) и други (28 хил. лв.).
Пасивите на Енемона АД се увеличават с 15,8 млн. лв. от началото на 2013 г. до 113,2 млн. лв. към 30 септември 2013 г. От тях текущите са за 103,2 млн. лв.
Текущите активи се увеличават с 21 млн. лв. от началото на годината до 107,8 млн. лв. към края на деветмесечието.
Енемона АД има три емисии ценни книжа, включително обикновени акции, привилегировани акции и варанти.
Свързани компании:


Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Намаляват продуктовата такса за отпадъците от електронно и електрическо оборудване
Опасна мода: Младежи карат в насрещното заради харесвания в социалните мрежи (ВИДЕО)
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
AI гигантите ще спечелят 1 трилион долара тази година. Може да не е достатъчно
Бягството на Apple от AI отново започва да тежи на акциите ѝ
Нова технология може да промени лечението на мозъчни заболявания
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Вятърът разнесе дима, покрил София, България е предложила помощ на Сърбия
Какъв здравословен проблем измъчва Новак Джокович?
По-малко от една трета от руските бензиностанции разполагат с гориво
Парадокс в САЩ: американските ВВС купуват китайски дронове за защита на ядрена база
Спасиха ли с екзорсизъм обсебена жена в храм в Шумен? ВИДЕО
преди 12 години (y) отговор Сигнализирай за неуместен коментар