Енемона обяви минимална неконсолидирана печалба от 61 хил. лв. за третото тримесечие след положителен резултат от 1,254 млн. преди година, показа отчетът на компанията, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
За деветмесечието печалбата спада с 56% на годишна база до 562 хил. лв. след намаление на продажбите с 5% до 58,791 млн. лв.
Собственият капитал на Енемона в края на септември е 52,954 млн. лв. (52,392 млн. преди година). Текущите активи са 121,120 млн., а текущите пасиви – 104,235 млн., или положителен оборотен капитал от 16,885 млн. (8,592 млн. година по-рано).
Дългосрочните заеми възлизат на 14,702 млн. лв., а краткосрочните – на 46,829 млн. Преди година те са били съответно 6,702 млн. и 56,459 млн. Разходите за лихви за деветмесечието са 2,872 млн. (2,052 млн. лв. преди година).
Акциите на Албена поевтиняват с 37% от началото на годината и с 38% за последните 12 месеца, до 1,80 лв. за брой и пазарна капитализация в размер на 21,5 млн. лв.
Свързани компании:


Виц на деня - 17 май
Мачовете по ТВ днес (17 май)
Маратон блокира движението във Варна днес
Времето във Варна на 17 май 2026
Честваме паметта на свети мъченик Николай Софийски и на Баташките новомъченици
Д-р Адалжа: Няма да има извънредно положение за новия вирус
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
Фантастичен Mercedes 300 SL спечели Вила д'Eсте 2026
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Скъпият ориз насочи японците към други храни
Трима души загинаха след атака с дронове над Москва
6 ползи от пролетния детокс
преди 11 години "Акциите на Албена поевтиняват с 37% от началото на годината и с 38% за последните 12 месеца, до 1,80 лв. за брой и пазарна капитализация в размер на 21,5 млн. лв." Дано в действителност акциите на Албена никога не станат като тези на Енемона, а да си останат само грешките в статиите. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар