Водещият индекс на БФБ – SOFIX, се понижи с 0,5% в днешната сесия до 507,67 пункта при оборот от 407 хил. Това е пета поредна негативна сесия за индекса, като за периода той е загубил 3,9%. От началото на първата седмица за годината спадът е с 2,8%.
Индексът на най-ликвидните компании BGBX40 се понижи с 0,4% до 101,80 пункта, равнопретегленият BGTR30 отстъпи с 0,04% до 400,42 пункта, а индексът на дружествата със специална инвестиционна цел BGREIT прибави 0,1% до 98,15 пункта.
Търговията с акции на регулиран пазар възлезе на 5,657 млн. лв., като повече от половината се дължеше на Велграф Асет Мениджмънт (-11%) – 3,230 млн. лв.
С оборот над 100 хил. бяха още Формопласт (+0,6%) – 523 хил., Етропал (0%) – 512 хил., Сила Холдинг (-6,7%) – 500 хил., Инвестиционна Компания Галата (-8,3%) – 330 хил. и Адванс Терафонд АДСИЦ (+0,4%) – 239 хил.
На регулиран пазар се сключиха сделки с 47 емисии акции, като съотношението печеливши/губещи бе 18/22, а при 7 позиции нямаше промяна.
От емисиите с оборот над 5 хил. лв. с най-голямо повишение са акциите на Спиди (+1,7%), а с най-голям спад са книжата на Петрол (-13%).
Акциите на Софарма се понижиха с 2%. Фармацевтичната компания отчете 29% годишен спад на продажбите през декември, като през миналата година понижението в приходите от продажби спрямо предходната е 7%.
Книжата на Енемона поскъпнаха с 4,1%. Дружеството обяви, че е сключило договор за продажба на 150 хил. акции, представляващи 3,37% от капитала на ФЕЕИ АДСИЦ, с което делът му намалява до 47,75%. Днес нямаше сделки с книжата на АДСИЦ-а.
Корадо-България е увеличило успешно капитала си с над 7 млн. лв., след като са били записани 89% от предложените акции, при минимален праг за успех на емисията от 50%. Нямаше сделки по позицията.
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ


Виц на деня - 17 май
Мачовете по ТВ днес (17 май)
Маратон блокира движението във Варна днес
Времето във Варна на 17 май 2026
Честваме паметта на свети мъченик Николай Софийски и на Баташките новомъченици
Д-р Адалжа: Няма да има извънредно положение за новия вирус
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 1
Rezilient Health за възможностите на телемедицината, част 2
DP World са оптимисти за експанзията на Африка
Свръхбогатите увеличават залозите в икономиката на конфликтите
Фантастичен Mercedes 300 SL спечели Вила д'Eсте 2026
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Скъпият ориз насочи японците към други храни
Трима души загинаха след атака с дронове над Москва
6 ползи от пролетния детокс