ЕЛАРГ Фонд за земеделска земя АДСИЦ бе заличен от Търговския регистър към Aгенцията по вписванията, съобщава ликвидаторът Веселин Данев чрез Бюлетин Investor.bg. Така на практика се слага край на процеса по ликвидация на дружеството.
Уведомлението е с дата 4 септември, петък, и е изпратено до Комисията за финансов надзор и Българската фондова борса, като в него се посочва, че дружеството е заличено от Търговския регистър още на 28 август с вписване №20150828154314.
До отписването се стигна след проведеното на 20 август общо събрание на акционерите – първото след изплащането на ликвидационен дял от ЕЛАРГ преди две години. На него акционерите приеха крайния одитиран от Grant Thornton финансов отчет към датата на приключване на ликвидацията, т.е. към 15 май 2013 г., който е с празен баланс, т.е. - пълен с нули, след като дружеството остава без активи и без задължения.
Акционерите приеха крайния доклад за дейността и освободиха от отговорност ликвидатора Веселин Данев.
На общото събрание имаше кворум, след като бе представен 51,62% от капитала на дружеството. Ако нямаше, акционерите трябваше да заседават пак на 8 септември.
На 23 ноември 2011 г. Съветът на директорите на ЕЛАРГ предложи ликвидация на дружеството, тъй като земеделските земи на фонда са по-скъпи от пазарната капитализация на дружеството и чрез ликвидация акционерите ще получат справедлива стойност. Последната сделка с акциите на дружеството преди тази новина бе 0,68 лв./акция. Година и половина по-късно е 3,85 пъти по-висока, като се отчете и изплатеният дивидент от 0,07 лв. на акция.
Активите на фонда към началото на 2013 г. бяха 152 млн. лв., които се разпределиха към акционерите, след като земеделските земи, собственост на АДСИЦ-а, бяха продадени.
На 15 май 2013 г. бе изплатен ликвидационен дял от 2,55 лв. на акция. Последната сделка с акции на дружеството бе при цена от 2,525 лв. за акция от 9 май 2013 г.
Свързани компании:


Днес Румен Радев ще депозира оставката си
Таро хороскоп: Какво вещаят картите на 20-ти януари?
Виц на деня - 20 януари
Жълт код във Варна заради много студено време
Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Базуката на ЕС: Ще бъде ли използван инструментa против принуда за Гренландия
Унгарската Mol ще купи дяла на "Газпром" в санкционираната сръбска рафинерия
Източна Европа взе втората най-важна позиция в ЕЦБ
Въпрос за $10 трилиона: може ли Европа да използва фондовия пазар срещу Тръмп
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Mazda спира два от малките си модели
Най-продаваните мотоциклети в България през 2025
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Руски удари по Киев с дронове и ракети, части от града са без ток и вода
Отново мразовит ден, обявен е жълт код за студ в Северна България
Доларът поевтиня към еврото заради Гренландия
Фермери от Европа, включително България, се събират на протест в Страсбург
Екокатастрофа до Карлово, хиляди мъртви риби
преди 10 години Само депозитаря не е разбрал и още държи акциите налични. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Само депозитаря не е разбрал и още държи акциите налични. отговор Сигнализирай за неуместен коментар