Дъщерното дружество на "Трейс Груп Холд" АД - "Трейс ПЗП Враня" ООД, започва изграждането на тръбопровод при язовир "Първоняк" в Сърбия, обяви компанията чрез сайта на БФБ-София.
"Трейс ПЗП Враня" ООД е подписало договор за изграждане на тръбопровод за необработена вода към язовир "Първоняк" – ППВ Кумаровска чука (Враня) по програмата за водоснабдяване и канализация в средно големи общини в Сърбия.
Договорът е на стойност 746 462,54 лв., а финансирането е осигурено от JV “SADE CGHT – VEOLIA-TELEKOMUNIKACIJA – TRACE PZP VRANJE DOO VRANJE”.
В съобщението се посочва, че договорът е влязъл в сила на 15 юни, а срокът за изпълнение на предвидените строителни работи е 8 месеца.
Ще бъде изграден водопровод с обща дължина от 4,2 км. Строително монтажните работи включват изкопни работи, монтаж на тръбите, изграждане на свързващи разпределителни шахти, укрепване на речното корито и др., посочват от холдинга.
„Трейс ПЗП Враня" ООД е част от групата на „Трейс Груп Холд“ АД от началото на 2015 г. Дружеството изпълнява дейности по поддръжка и реконструкция на улици и пътища на територията на 13 общини в Сърбия.
От началото на годината акциите на „Трейс Груп Холд“ АД поевтиняват с 22,1% при пазарна капитализация от 133,052 млн. лв. След две сделки днес книжата на холдинга поскъпнаха с 3,74% до 5,50 лв.
Свързани компании:


Радев разпредели функциите на вицепремиерите
Откриха труп до НДК
Жена загина, след като бе блъсната от кола
Търсят управители на ДКЦ „Иван Рилски“ в кв. „Аспарухово“ и Дентален център I във Варна
Откриха процедура за избор на съдебни заседатели при Окръжен съд – Варна
Подобрете Демократичната партия
П. Димитров: Държавата харчи като семейство, разчитащо на бързи кредити
Доц. Георги Лозанов: Свободата на словото отстъпва пред епохата на автократите
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България въпреки по-внимателното поведение на купувачите
AI и облачни услуги и нови пазари ускоряват растежа на Shelly Group
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Бившият национал по футбол Сергей Ребров внесе част от гаранцията за Ермак
НСИ изчисли: Средната работна заплата e 1407 евро
Полицията с допълнителни действия за охрана на Вечното дерби
Мирчев за инцидента: Нито някой ме е бил, нито аз съм бил някого ВИДЕО