Булгартабак-Холдинг АД намалява тройно консолидираната печалба на годишна база към 30 юни, като приключва първата половина на годината с печалба от 11,133 млн. лв. спрямо 36,183 млн. лв. през същия период на миналата година, показват данните от междинния отчет на дружеството, разпространен чрез БФБ-София.
На неконсолидирана база второто тримесечие беше третото поредно губещо тримесечие за тютюневия холдинг, което се дължеше на спада на приходите от продажби от Близкия изток след спирането на износа за там.
В периода април-юни 2016 г. вече седмата по размер на пазарната капитализация публична българска компания губи нови 1,07 млн. лв. на неконсолидирана основа след отрицателния финансов резултат в размер на 462 хил. лв., записан през първото тримесечие на тази година.
Данните в отчета обхващат периода от 1 април до 30 юни, като именно от 1 април Булгартабак обяви, че преустановява производството и продажбите на продукция в Близкия изток след намаляване на поръчките и предотвратяването на по-съществени бизнес рискове.
Към средата на тази година холдингът притежава активи за 680,315 млн. лв., а пасивите са в размер на 335,529 млн. лв.
Към 30 юни 2016 г. основни акционери в Булгартабак са BT Invest GmbH, Австрия, със 79,83% от капитала, юридически лица държат 19,19%, сред които Корпоративна търговска банка АД с 6,02% и TGI Middle East FZE с 12,12%.
След шест сделки днес дружеството се оказа лидер по оборот с 347,7 хил. лв., както и на второ място по ценови ръст на акциите с 10,2% до 30 лв. за брой. От началото на годината книжата на компанията поевтиняват с 53,74%, а за последната година понижението в цената се ограничава до 36,17%. Пазарната капитализация е 221,017 млн. лв.
Свързани компании:


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Стана ясно как Кейт Мидълтън е прекарала своя рожден ден
Защо технологичният свят смята, че американската мечта умира?
Защо следващите изтребители Dassault Rafale може да бъдат построени в Индия?
Как забавените доставки от САЩ засягат японските сили за самоотбрана