Софарма АД е намалило участието си в Доверие обединен холдинг АД с 1 494 300 акции, или около 7,97%, до 24,97%, съобщи холдингът чрез БФБ-София.
През февруари тази година стана ясно, че Софарма АД е уведомила Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) за концентрация с Доверие Обединен холдинг, което на практика е законово изискване и отразява желанието на фармацевтичната компания да продължи да придобива дялове в холдинга. По закон при увеличение на дела до 50% компанията трябва да информира за намеренията си Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Концентрациите подлежат на задължително предварително уведомяване пред комисията и ако сумата от общите обороти на двете предприятия през предходната финансова година надхвърля 25 млн. лв.
Сега се оказва, че вместо да увеличи дела си в Доверие обединен холдинг АД над 30%, Софарма го е намалила под 25%. Сделката за 1 494 300 акции е сключена на пода на БФБ-София на 2 юни 2017 г. в 12:16 ч. при единична цена от 2,04 лв. за брой.
Книжата на Доверие обединен холдинг АД вчера поевтиняха с 4,178% до 2,041 лв. за ценна книга.
Доверие обединен холдинг АД отчете 1,1 млн. лв. консолидирана печалба за групата за първото тримесечие на 2017 г., спрямо печалба за групата от 8,26 млн. лв. за съответния период на 2016 г. Печалбата тогава дойде от положителни разлики от операции с финансови активи и инструменти за 9,33 млн. лв.
Консолидираните приходи от продажби се увеличават с 5,94% на годишна база до 30,61 млн. лв. за януари-март 2017 г., като подобрението идва от продажбите в раздел „Други“, които са с ръст от 2,5 млн. лв. до 3,71 млн. лв.
Акциите на Доверие обединен холдинг АД поскъпват със 191,57% в последните 12 месеца до 2,12 лв. за акция и 38 млн. лв. пазарна капитализация.
Материалът е с информационен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Авторът на статията притежава по една акция в капитала на Доверие обединен холдинг АД и Софарма АД.
Свързани компании:


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
Хали Бери предизвика фурор по прозрачен черен бански


преди 9 години Доверие има печалба от 1.1 милиона лева !!! Загубата която си писал е извън групата!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар