„Алтерко“ АД няма да разпредели дивидент от финансовия резултат за 2017 г., а ще отнесе печалбата за 2017 г. в размер на 549 113,08 лв. във Фонд „Резервен“. Това става ясно от поканата за свиканото общо събрание на акционерите на 29 юни.
Миналата година дружеството също не разпредели дивидент, обяснявайки решението си с краткия борсов живот на компанията.
Акциите на дружеството започнаха да се търгуват официално на 1 декември 2016 г. Тогава изпълнителният директор на холдинга Димитър Димитров увери, че раздаването на дивидент влиза в плановете на компанията, но по думите му „това ще бъде съобразено с растежа на фирмата“.
„В краткосрочен аспект през следващата година не е логично да раздаваме дивидент, но това е предвидено за следващите години“, заяви той.
"Алтерко“ АД отчете 84% ръст на нетната печалба на консолидирана база за 2017 г. спрямо 2016 г.
Годишната печалба в размер на 1,165 млн. лв. се допълва от 20% покачване на нетните приходи от продажби на консолидирана база за миналата година до близо 6,5 млн. лв.
„Изключително сме горди с постигнатите резултати през изминалата година", коментира Димитър Димитров.
"Те са доказателство, че когато на едно място се събере екип от смели иноватори, които не се страхуват да рискуват с новаторски идеи, резултатите неизменно идват. Скоро може да очаквате още много новини от нас и нови IoT продукти и
IT холдингът обяви сключването на обвързващо споразумение за продажбата на телекомуникационните си компании в Европа – „Тера Комюникейшънс“ АД, „Теравойс“ ЕАД, „Алтерпей“ ЕООД, TERACOMM RO SRL (Румъния) и TERA COMMUNICATIONS DOOEL (Македония).
Купувач е европейският лидер и най-бързо развиваща се компания в областта на нотификациите и мобилните услуги LINK Mobility Group ASA (LINK) срещу предварително договорената цена за продажбата от 8,8 млн евро. Очаква се продажбата да бъде финализирана до края на месец април 2018 г.
От началото на годината акциите на компанията поевтиняват с 1,86%, а за последните 12 месеца спадът е с 10,82% при пазарна капитализация от 30,9 млн. лв.
Свързани компании:


Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
К. Георгиев: Фактори от САЩ и Китай ще определят петрола след войната в Залива
Стартъп с българско ДНК помага на хората да защитят цифровите си активи
Английски мебелен бранд влиза в ерата, в която ботове купуват дивани
Тайланд сменя туристическия модел - по-малко хора, повече разходи
Френските елити се изправят пред свой собствен „момент на Мамдани“
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
Еврозоната поставя нови изисквания към бюджета и управлението на България
Американец измъчва до смърт 25-годишната си приятелка
5 модерни чанти за лято 2026
Бури, градушка и порои връхлетяха България, паднали дървета и наводнени улици СНИМКИ+ВИДЕО
Тенденции при бижутата за лятото
преди 8 години направо им се чудя за какво излизат на борсата като не са готови да споделят част от печалбата с инвеститорите , пардон шараните ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар