Великобритания създава специален фонд, който да разпредели 246 млн. паунда в търсене на нови технологии за производство и иновации при съхраняването на енергия.
Това е един от големите проблеми пред развитието на новите технологии в енергетиката, отбелязва Ройтерс.
Схемата ще позволи на бизнеса и академичните среди да получат финансиране от държавата на проекти за разработване на батерии и акумулатори. Това ще бъде в помощ на британската икономика, когато излезе от ЕС, допълва още агенцията.
Автомобилните производители се надпреварват за производството на електромобили, които да бъдат в съзвучие с политиките за опазване на околната среда и отговарят на потребностите на купувачите. В същото време обаче във Великобритания няма достатъчен производствен капацитет, който да задоволи търсенето.
Първият голям проект, който ще получи финансиране от държавата, ще бъде за създаването на специален институт. Той трябва да намери начин за подобряване на съществуващата технология за зареждане и използване на батерии, да намали размерите им и да повиши капацитета.


32-ма души са ранени в катастрофи през последното денонощие у нас
Повдигнаха обвинение срещу 18-годишния младеж за убийството на чичо му с кол
Първо офицерско звание за випуск 2026 на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
Командирът на ВМС: Унищожили сме 6 плаващи мини, 3 надводни дрона и са десетки остатъци от военно оборудване
Великобритания заличава наследството на Викторианската епоха
Войната носи зимата на недоволство за дизел
Малката кола на BYD има голяма задача в Япония
Истинските причини да сте ужасени от AI и оръжията за масово унищожение
Новият шеф на Berkshire най-накрая започна да харчи парите, трупани от Бъфет
Петте най-надеждни германски автоматика
Нова система на Stellantis ще се бори с турбо дупката
Военна технология вижда по-добре от човешко око в тъмното, но почти не се ползва
В Китай пресъздават забранени класически автомобили
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Борисов за властта: Да всяват респект, а не да ходят с рекламни тениски
Йотова иска отговор от службите: Какъв е този дрон, отклонен ли е, коя е била целта му?
Най-малко 22 души загинаха при челен сблъсък между два автобуса
Почина певицата Джансевер Далипова