Лимузина с автономно управление и луксозни SUV-модели са сред най-впечатляващите експонати на автомобилен салон „София 2017”. Някои от тях бяха представени за първи път пред публика само преди месец на изложението във Франкфурт, а за други това е дебют на българска земя.
Под светлината на прожекторите за първи път у нас бе показан новият флагман на Audi – лимузината А8. Четвъртото поколение на модела е и един от първите серийно произвеждани автомобили в света с вложени технологии, които позволяват високо ниво на автономно движение. От 2018 г. Audi постепенно ще започне да внедрява в колите си отделни функции за пилотирано управление, като тази за паркиране и гариране, за движение в натоварен трафик и в задръстване. Новият A8 ще дебютира с два основно модернизирани V-образни 6-цилиндрови двигателя – турбодизеловия 3.0 TDI, който развива максимална мощност 286 к.с., и турбобензиновия 3.0 TFSI с мощ от 340 коня.
Спортната гама на Audi ще бъде представена в София от новите модели с добавка RS и S към името си. Това са комбито Audi RS 4, хечбекът Audi RS 3 Sportback, който разполага с най-мощния 5-цилиндров двигател в света (400 к.с.), като и Audi RS 5 Coupe е върхово представяне на спортния стилистичен език на марката с двигател 2.9 TFSI, в яркия червен цвят Misano Red.
Пътят към бъдещето, изпълнен с иновации в посока изкуствен интелект и алтернативно задвижване, се показва от големия хибриден SUV Audi Q7 e-tron. Моделът е с най-дълъг пробег на електричество в сегмента – 56 км.
Какво показа Audi вижте в продължението на материала в Automedia.bg!


Без ток във Варна на 3 юли 2026
Възрастна жена е с опасност за живота след пожар във Варна
Времето във Варна на 3 юли 2026
Швейцария е следващият осминафиналист на Мондиал 2026
Честваме паметта на св. мъченик Якинт и на св. Анатолий
Найджъл Фараж започва да нервничи
Уолстрийт залага на продължаване на ралито през второто полугодие
Европа има нужда от турската отбранителна промишленост
Тръмп подновява опитите си да овладее Федералния резерв
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Автомобили за милиони бяха конфискувани от измамник
67-годишно разпадащо се BMW се продава по-скъпо от ново M3
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
Монтираха пластмасови колчета на Орлов мост СНИМКИ
Новата шефка на НДК е съпруга на зам.-шефа на парламента
Ден 4: Издирването на 11-годишната Наталия продължава
Арести на Острова: Разследват престъпна мрежа за дрогиране и изнасилване на жени
преди 8 години Браво, добре е у нас да се представят повече луксозни марки за да може хората да си купуват нови автомобили. Може и да депутатите ни да се помисли да им се вземе по някакъв подобен автомобил с повече автономност за да може да вършат повече работа с тях. отговор Сигнализирай за неуместен коментар