Компанията Nissan подаде иск срещу Клодин Бишар де Оливейра – по-голямата сестра на бившия председател на Надзорния съвет на японския производител Карлос Гон. Тя е обвинена в „незаконно забогатяване”, но подробности за иска не се разкриват, съобщава Automedia.bg.
Знае се само, че той е заведен в бразилски съд, но не се казва какви са точно обвиненията. Източници от Nissan посочиха пред агенция Ройтерс, че Оливейра е заемала длъжността „консултант” в японската компания, като за това е получавала доста сериозно възнаграждение.
От Nissan са подали и иск срещу дъщерята на Гон – Каролайн, като в него искат да бъде конфискуван апартамент в Рио де Жанейро с всички намиращи се там вещи. В дома на Каролайн са открити 3 сейфа, които вероятно съдържан документи за дейността на нейния баща.
В същото време съветът на директорите на Renault взе решение да остави Карлос Гон начело на алианса Renault-Nissan. Във френската компания смятат, че възнагражденията, които е получавал, не нарушават законодателството. Докато Гон е под арест, президент на концерна временно ще продължи да бъде Тиери Болоре.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Жега: Цялата страна с жълт код днес, очакват се 39°
На 29 юни се почита Св. Петър, любимият ученик на Христос
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни