Германската автомобилна компания Porsche е продала значително повече спортни автомобили и джипове през първата половина на 2023 година. Щутгартският производител обяви, че между януари и юни е доставил 167 354 автомобила, или с около 15 процента повече в сравнение със същия период на миналата година, предаде ДПА.
Най-значителен ръст на продажбите Porsche е отбелязала в Европа и в частност в Германия, но продажбите в световен мащаб също са се увеличили, посочват от компанията.
Броят на превозните средства, доставени в Германия, е нараснал с 24% през първото полугодие.
След първите шест месеца можем да бъдем доволни от броя на доставените автомобили, коментира резултатите главният търговски директор на Porsche Детлев фон Платен.
За същия период в останалата част от Европа марката, която е мажоритарна собственост на Volkswagen, е продала с около 23 процента повече автомобили. В същото време продажбите в Китай са били с около 8 на сто повече, а в Северна Америка - с около 12%.
Спортните високопроходими автомобили (SUV) на Porsche са били особено популярни сред клиентите. Продажбите на компактния SUV Macan са скочили с 26% през първото полугодие, отнесено към същия период на 2022 г., а тези на Cayenne - с 12%.
Новите варианти на легендата сред спортните автомобили - 911 - също са били много популярни, като ръстът на продажбите е бил 21 на сто.
Продажбите на изцяло електрическия спортен Taycan обаче са отслабнали с 5%, намалявайки до 17 991 единици, тъй като се отчита липса на наличност на части за модела в сравнение с други, посочиха от компанията.
/БТА/


Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на турнир в Испания
Община Варна е домакин на национална конференция за промяна на обучението в предучилищна възраст
ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Времето утре: До обяд слънце, после облачно и дъждове
Съдът пак отказа домашен арест на подсъдимия за катастрофата със Сияна
Мениджър от АЕЦ "Козлодуй" получи инфаркт, транспортираха с въздушна линейка
Министър Абровски обеща: Ще се изсветли цялата верига на доставки ВИДЕО