Европейските производители на автомобили преминават през дълбоки промени, за да възстановят своята конкурентоспособност, като съкращенията на работни места и закриването на заводи са неизбежни за изграждането на устойчива индустрия, изтъква германското автомобилно лоби пред Bloomberg.
Производители като Volkswagen AG и Stellantis NV са притиснати твърде дълго от скъпата енергия и високите разходи за труд, както и от тромавата бюрокрация, която ги поставя в неизгодно положение спрямо конкуренцията, заяви президентът на Германската асоциация на автомобилната индустрия VDA Хилдегард Мюлер.
Реформите трябва да бъдат ускорени, за да се намали ударът върху един от индустриалните стълбове на региона, посочва тя.
Натискът върху производителите се засилва, тъй като все повече китайски производители на автомобили навлизат в Европа, а разходите за производство на електрически превозни средства в региона остават високи. В четвъртък най-големият европейски производител на автомобили Volkswagen ще обсъди удвояване размера на съкращенията на работни места в Германия, както и закриването на четири фабрики.
„Ситуацията в цялата автомобилна индустрия е като дискусията във Volkswagen“, изтъква Мюлер в интервю за Bloomberg. „Не всяка фабрика има бъдеще, така че трябва да има програми за преструктуриране“, добавя тя.
За да защитят работните места в индустрията, производителите трябва да позволят на чуждестранните конкуренти достъп до фабриките си, смята Мюлер. „Споделянето на веригата на доставки все още обединява хората и държавите“, подчерта тя.
Европейският съюз (ЕС) работи по предложение за възнаграждаване на производителите, които произвеждат автомобили на местно ниво, известно като „Произведено в Европа“. Макар регулацията, част от Закона за индустриалния ускорител на блока, все още да се нуждае от одобрение в рамките на Европейския парламент, редица китайски производители като Zhejiang Leapmotor Technology Co. и Chery Automobile Co. вече преговарят за добавяне на капацитет за производство на автомобили в Европа.
„Възможностите за промени намаляха, но те станаха още по-належащи“, посочва Мюлер, като добавя: „Това означава много промени за хората по отношение на техните изисквания и очаквания“.


Показаха „змийско яйце“, открито на Калиакра
Шампионка в плуването пожелава успех на участниците в Галата – Варна от Щатите
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Празник на българщината ще се проведе край Долни чифлик през септември
Френските компании инвестират в България дългосрочно, проблем е липсата на кадри
Трейдърите оценяват на 50% шанса Фед да повиши лихвите през юли
Акциите на SK Hynix се възстановиха след срив във втора поредна сесия
Голям удар срещу наркотрафиканти в Испания води до Уолстрийт
DeepSeek подготвя IPO още тази година при оценка от поне $71 млрд.
BMW промени мотоциклетния си флагман
Honda Civic VIII на старо – за какво да внимавате
Suzuki се завръща с "евтина" малка кола за Европа
Първа китайска провинция забранява продажбите на коли с ДВГ
Протичане на шибедаха: Как да го избегнем
Левски разгроми Борац (Баня Лука) с 4:0
Следващото анексиране на Русия: Южна Осетия
"Союз МС-29“ с нов международен екипаж се скачи с Международната космическа станция
Какво означава, ако сънувате Луната? Тълкуване на най-честите сънища
преди 5 дни До: khao ... и фффторо . през 2019 натоварването на заводите в немско е било около 85% , сега е около 50% , въпросните VW са произвели тогава 11млн . и само за протоколЪТ , карат ги да ходят на разни курсове постоянно , за език , технически , и заплатата им е обвързана с оценките от курсовете ... :))) ... това , щото не инвестирали в хора , да си знаеш . а пък БМВ са произвели и продали 2,5млн коли със 150хил работници , и те са на същият хал като VW ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 дни До: гъбко "инвестиции в човешкия капитал" не е да наемеш 100К афганистанеца на поточните линии или да плащаш на лобиски групи да ти издействат държавни облаги или грантове... а да направиш точно организация с хора които да произвеждат и продават 11 млд коли с 390хил човека.... примерно! :):) а щ давате само пример с най успешната японска срещу най изпадналата немска?... бмв как са? :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 дни До: гъбко Много праволинейно мислене...примера който си дал е точно плод от работата на лобиски групи... дайте ни тези държавни облаги, а ние ще ви отворим работни места ... тоест гласоподаватели. .. ще оправдаем мигрите, спомни си че до преди няколко години тук ни заливаха със статии как на Германия и трябали по 400 000 нови раб. годишно... сега се оказа че били overstuffed, което така, но защо и чак сега ли се сещаме :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 дни Какъв човешки капитал, те са се превърнали във социално подпомагане... И всичкото искат да го набият на клиентите ама просто няма да стане... Добре, че продажбите в Европа вървят - ей тука нашете МВР, а вероятно и много други купуват с брюкселски пари, демек връщаме ресто на немците за всякакви надценени таралясници... Извън Европа всичко е надолу и пързалката е стръмна. Просто трябва да се вземат в ръце и то бързо, докато европейците не са разбрали, че има и други автомобили... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 дни До: khao ... във VW работят около 680хил и произвеждат и продават 9млн афффтомобила , в toyota работят 390хил и произвеждат и продават 11млн афффтомобила . колко още да инвестират в хора трябва ?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 дни Може би резултата щеше да е друг, ако бяха инвестирали повече в човешкия капитал и развойна дейност, а не в лобита и рушвети :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар