Продажбите на PlayStation 4 на Sony в Китай са забавени заради „искане от страна на властите за извършване на промяна в бизнес плана“, заяви ръководителят на подразделението за игри на компанията Андрю Хаус.
Президентът на Sony Computer Entertainment посочва в интервю за Wall Street Journal, че промяната в плановете не е свързана по никакъв начин със скорошната кибератака срещу подразделението за филми на компанията или с отделната атака срещу мрежата на PlayStation, която причини срив в услугите по Коледа.
„Това по никакъв начин не е свързано с нито един от тези въпроси или с отношенията между Япония и Китай“, посочва той. Sony възнамеряваше да започне да продава конзолата PlayStaton 4 в Китай през този месец, а сега Хаус отказва да посочи нова дата.
По думите му закъснението няма да се отрази на джойнт венчъра със Shanghai Oriental Pearl Group за производството на PS4 за китайския пазар. По-скоро ставало дума за промяна в пазарната стратегия за продажбата на конзолите, но не се уточняват повече подробности.
През миналата година Пекин вдигна 14-годишната забрана за продажбата на конзоли. Регулаторите обаче изискват от производителите на игрите да смекчат сцените, включващи насилие, секс, употреба на наркотици и друго съдържание, което се счита за антисоциално. Това създава допълнителни предизвикателства пред създателите на игри.
Конкурентът на Sony Microsoft също трябваше да пусне своите конзоли с малко закъснение. В крайна сметка Xbox One се появи в Китай през септември. Хаус твърди, че е уверен, че проблемите на Sony ще бъдат решени скоро.
Той смята, че закъснението няма да повлияе на очакванията за продажбите на PlayStation 4 през тази година.


Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Даниел Митов: Нямам намерение да подавам оставка
SENSHI 29 пощаза 12 зрелищни битки и много адреналин
Най-актуалните модели обеци, които да носите тази зима
Благомир Коцев: Свободата на духа и чистата съвест носят истинската свобода