Предстоящият iPhone SE 5G има потенциала да привлече на над 1 млрд. непремиум потребители на Android, твърдят анализатори от J. P. Morgan, цитирани от Ройтерс.
Очаква се компанията да пусне iPhone SE с 5G свързаност в началото на 2022 г., пишат медии и брокерски компании, а анализаторите допълват, че моделът ще позволи на Apple да се насочи към средния клас смартфони – пазар, който е доминиран от конкуренти като Samsung Electronics и Huawei Technologies.
Предстоящият смартфон има потенциала да привлече близо 1,4 млрд. потребители на нисък до среден клас телефони с Android и около 300 млн. потребители на по-стари модели iPhone, твърди J. P. Morgan.
В момента iPhone SE се предлага на начална цена от 399 долара, спрямо началните 799 долара за iPhone 13 и 999 долара за iPhone 13 Pro.
Откакто беше пусната серията iPhone 13 и новите модели iPad през септември, Apple се бори с глобалния недостиг на чипове и проблемите с веригите на доставките.
Междувременно цената на акциите на Apple продължи да расте, а компанията е все по-близо до пазарна капитализация от 3 трлн. долара.
В отделна бележка до клиентите си J. P. Morgan посочва, че потребителското търсене на големи подобрения, като 5G модели, се очаква да остане силно и приоритетно за доставките, въпреки че е започнало да отслабва при хардуерни проекти като смартфони, телевизори и персонални компютри.
J. P. Morgan повиши прогнозата си за продажбите на iPhone SE през фискалната 2022 г. до 30 млн. бройки. Освен това очаква годишните продажби на iPhone като цяло да са 250 млн. бройки, или с 10 млн. повече спрямо година по-рано.


Полицията: Собствениците на унищожения аква парк във Варна все още не са подали информация
От Варненската асоциация на туроператорите: Българите пътуват повече, Турция и Гърция остават предпочитани
Сигнали за фиктивни прегледи и вливания на „витамини“ в бургаски плувен клуб
С багер махнаха 100 чадъра и шезлонги, „окупирали“ плаж в Халкидики
Демерджиев: Предприели сме всички възможни мерки срещу заплахи за "Безмер"
ОАЕ прекрати търговски и финансови връзки с Иран
Турция обмисля данъчни стимули за пазарните парични фондове
Новините в развитие
Китай приземи ракета обратно на земята в опит да настигне SpaceX
Arroutado спечели Синята лента на Кор Кароли 2026
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Асен Василев: Радев ни вкара във война за два месеца, Иран ни намери на картата
Бил Клинтън на 80 години: Президентът, който отказа да се предаде
50€ за дете: Как ще работи националният културен паспорт?
Надраскаха със спрей един от новите влакове на БДЖ
Стоян Колев вдигнал скандал в банка, липсвали му 2000 евро от сметката
преди 4 години Масовият потребител не ползва облачните структури. Ползват предимно мобилен телефон. В най-добрият случай и теблет. Срещам още хора да си въвеждат ръчно контактите при смяна на телефон. За това е лесна смяната на ОС. Особенно за българите, като се има предвид че Apply "не знае" български. отговор Сигнализирай за неуместен коментар