Възможностите са увеличение на печалбите в банковия сектор догодина са добри, но предстоящите стрес-тестове на ЕЦБ повдигат много въпросителни и може да провалят някои европейски банки, коментира анализаторът Джонатан Тайс пред Bloomberg.
Някои банки вече се подготвят за проверката, но много важно е как ще се отрази това на финансовите резултати, ако банките бъдат задължени да преразгледат лошите дългове и да увеличат коефициента на покритие.
Според експерта активността при сливанията и придобиванията и през 2014 година няма да бъде особено висока, защото финансовите компании все още са фокусирани върху преструктуриране на бизнеса и изграждане на успешни стратегии.
Целия коментар на Джонатан Тайс можете да видите във видеото на Bloomberg


ЕРП Север стартира услуги по агрегиране чрез своята Виртуална електроцентрала
Военните оркестри на България и САЩ със съвместен концерт тази вечер във Варна
Започва лятната контролна кампания на НАП по Черноморието
Хиляди варненци са без вода в жегата
Киношкола „Братя Люмиер“ с три награди от национален конкурс за късометражно кино
AI стилистът може да сложи край на въпроса „Какво да облека?“
Samsung и SK Hynix с инвестиции от 1,3 трлн. долара в рамките на 10 години
К. Стойчев: Устойчивите региони се градят с наука, а не с краткосрочни политики
Н. Митева: Електронните рецепти ограничиха употребата на антибиотици у нас
Трафикът през Ормузкия проток намаля след нови атаки срещу кораби
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Кризата във VW може да струва главата на шефа
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Путин: Необходимо е да сведем до минимум последиците от терористичните удари
МВнР подкрепи исканията на служителите си, обеща диалог за бюджета
Силен вятър отнесе българи в морето край остров Лимнос, спасиха ги
Експерти: Промените във ВСС няма да дойдат отдолу
Милчев от ИПБ с писмо до Радев: Чуйте експертите, за да намалим катастрофите
преди 12 години Мтел чрез комуникации контролира цялата държава - финанси, политика. БНБ, Правителство, Булбанк, Раифайзен ... през Спектрумнет и контрол на съзнанието на безжичната мрежа. Проблемът е, че МТЕЛ ФАЛИРА. Целия Телеком Австрия подкупи много министри (като Хохехер - Станишев) и е пред фалит на основните пазари. Хората в България се усетиха 90% са против Мтел, 90% против правителството. Правителството краде за последно и подписва договори, кой ще изплаща 12 млрд. Уестингхаус. Централните банкери са подкупени за най-високия марж в ЕК 7% - за 1.5 млрд. лв печалба. - хоара искат да ги убиват по блоговете, контролираните медии ги прикриват. Какво правиме:- Ако БУЛСАТКОМ вземе мрежата на МТЕЛ и шпионира, хората не искат несигурни данни и ще ги фалират.- ВИВАКОМ е руска компания и едва ли ЕК и ЕЦБ ще дадът контрол над Правителство и БНБ.- ТЕЛЕНОР е компания за 80 млрд ЕВРО и едва ли ще рискуват бранда. Шпионират на пазар ката Украйна, на ако последват Телеком Австрия? отговор Сигнализирай за неуместен коментар