България се справи много добре с изпълнението на целите за климатичните промени до 2020 година и важна част от това са инвестициите във възобновяеми източници, хидроелектрическите мощности на страната и преходът към по-ниски въглеродни емисии.
Това каза Джъейш Пармар, партньор Енергетика и ресурси, Baringa Partners, в предаването „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria.
„Има и много сериозни предизвикателства за бъдещето и те се свързани с мащаба на субсидиите. Фокусът е единствено върху възобновяеми източници, продължаващата употреба на въглищни електроцентрали и игнорирането на ролята на газа за нисковъглеродно бъдеще“, каза Пармар.
По думите му основният проблем е, че целите за климатичните промени до 2030 са по-трудни.
„Това е една трилема с три цели, които трябва да се постигнат едновременно – осигуряване на декарбонизация в енергийния микс, запазване на сигурност при доставките заради проблема с възобновяемите източници, които са непостоянни, и осигуряване на достъпна енергия“.
Според него става все по-трудно изпълнението на тази енергийна трилема.
„Изключително важно е природният газ да играе роля в тази трилема“, смята експертът.
Целия разговор гледайте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 8 години ...а обещаният докладът пред конфере цията в Плевен, вече се редактира и до дни, ако се вярва,ще е достъпен на сайта на изобретателите в БГ. ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ами...не е изобщо сигурно, че метанът е по-чист. Виж някъде в нета, май беше на dokumentalni.com", едно интервю на проф Антъни Инграфеа от Корнелския университет, САЩ, за БГ медия. Човекът в прав текст си казва и изброява всички замърсявания от неконвенционалния му добив. И никаква разлика, къде е добит : по-лек от въздуха, издига се нагоре, и тази година, зимата с две седмизи по-къса от нормалното, догодина-с три и т.н... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години аз имах в предвид само за горенето... щото хем ни го показват като безвъглероден продукт, а той не е .... иначе спор няма че е по чист от кюмура ... по скоро критикат ами беше към неуките *** и постоянния им стремеж да ни дезинформират. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Иначе, за мястото на природния газ в БГ-микса, нещата са безспорни. В смисъл, че трябва да присъства. С технологиите на ПДНГ, обаче, и брадвсалитр янки за които им ородухват дупките, я стане, я-не дори и, случайно, у нас да има нейде скрит шистов газ. С нефта, нещата са дори още по-зле. Дори и в огромни количества да е. Що? Ами... Мораториумът е лесната част. Ще бутнат на някого, ще се огъне. Обаче, когато си ...обратното на умен и остър, и Господ да слезе...сещаме се. Отделно че, за да "бъде" БГ енергийна стратегия, трябва поне ДА Я ИМА. В момента, аз не виждам такава. Кьорфишек след кьорфишек. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Горенето, а преди него, добивът, пречистването, втечняването, транспортът, регазификацията...Отделно, загубите от изпускане на метан директно в атмосферата. А знаем, той е 23 пъти по-активен парников газ. Накратко, лъжат ни . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Добре, ясно е че на газ е по чисто, ама чак по ниско въглеродно не е, горенето на газ произвежда со2... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Питайте алчният кретено-масон Томас Едисън как стават работите при кретено-масонският капитализъм, когато Тесла се опитал да направи света по-добро място. Сега очаквайте планетарни промени, които вече не зависят от действията на човека, а от мултиизмерни квантови космически процеси, от които в момента мн малко хора разбират, кретено-масонският капитализъм и въобще сегашната ограничена в съзнанието версия на човека предстои да бъде заличена от съществуването на Земята етаж по етаж като кули близнаци в добре организиран от кретено-масоните фалшив терористичен атентат от 2001-ва. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години И каквато и технология да развият, вярвате ли, че кретено-масонският капитализъм ще я допусне до масовият потребител на достъпна цена за всеки в пирамидално изградената кретено-масонска капиталистическа за бавно развиващи се в съзнанието цивилизации система. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Все някой я развива :)NASA Successfully Tests its Nuclear Fission Power Systemhttps://***.rdmag.com/article/2018/05/nasa-successfully-tests-its-nuclear-fission-power-system отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Да се раздавате в момента в/за България е напълно безсмислено. отговор Сигнализирай за неуместен коментар