България се справи много добре с изпълнението на целите за климатичните промени до 2020 година и важна част от това са инвестициите във възобновяеми източници, хидроелектрическите мощности на страната и преходът към по-ниски въглеродни емисии.
Това каза Джъейш Пармар, партньор Енергетика и ресурси, Baringa Partners, в предаването „В развитие“ по Bloomberg TV Bulgaria.
„Има и много сериозни предизвикателства за бъдещето и те се свързани с мащаба на субсидиите. Фокусът е единствено върху възобновяеми източници, продължаващата употреба на въглищни електроцентрали и игнорирането на ролята на газа за нисковъглеродно бъдеще“, каза Пармар.
По думите му основният проблем е, че целите за климатичните промени до 2030 са по-трудни.
„Това е една трилема с три цели, които трябва да се постигнат едновременно – осигуряване на декарбонизация в енергийния микс, запазване на сигурност при доставките заради проблема с възобновяемите източници, които са непостоянни, и осигуряване на достъпна енергия“.
Според него става все по-трудно изпълнението на тази енергийна трилема.
„Изключително важно е природният газ да играе роля в тази трилема“, смята експертът.
Целия разговор гледайте във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Путин проведе кризисна среща заради украинските атаки, засегнали доставките на горива
Витанов: Няма да режем доходи, пенсии и майчински въпреки тежкото наследство
Олег Невзоров: Продължаваме да изпълняваме всички поети наши задължения, работим по проектите ни
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина


преди 8 години Най-гнусният елит в света - този на българските кретено-масони и най-гнусната политическа класа в света - тази на България, са на път напълно буквално да направят страната на пихтия, децата ви няма да имат никакво смислено бъдеще в тази ***, тя за нищо няма да става след 10 години, предстои да го видите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Както казах в 21 век, ЕС, все още има места, не далеч от столицата, на които тока спира почти всеки ден по няколко пъти, защото вместо да се инвестира да се поднови инфраструктурата, за последните 30 години само се краде, сега очаквайте след 2030-та да пълните бюджет на ромите от огромното желание да си плащат данъците, таксите, сметките и да развиват дейност на светло. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Струва ми се, че не осъзнавате какво бъдеще вече я очаква кирливата разграбена отвсякъде *** България - никакво. След 2021-ва рязко надолу, ВЕИ, МЕИ, все тая, ще продавате ток в единият град смехономика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години До 2025-та малкия и средния бизнес на обикновените хора масово предстои да фалира, след това ток ще плащат висококвалифицираните кадри в ромските махали. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години До 2030-та един град смехономика с малко по-млади в него.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Със сигурност едно от първите неща, които трябва да се направи е кретено-масоните налазили енергетиката да спрат да крадат като не виждали и да инвестират в преносната среда и инфраструктура, на някои места в България, не далеч от европейската столица, токът спира почти всеки ден по няколко пъти. 21 век, ЕС, кретено-масоно-мафиото-мутрено-милицинеро свинската *** е по-зле от Ботсвана в енергийно отношение. На ромите - бъдещето на разграбената *** България, ще им е все тая на кой няма да плащат ток и за в бъдеще. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години За несигурност и непостоянство на ВЕИ може да се говори в твърде тесни и трудноприложими към бита рамки. Битовите ВЕИ статично обратното: Евтини, сигурни, компактни, мощни и независещи от капризите на природата. Заявявам го като лидер в разработките и идеолог на цяла продуктова линия. Ще я представя на конференцията на съюза на изобретателите в Плевен след по-малко от седмица. Дом на техниката, ул Ал.Стамболийски 1.Който се е записал за участие до вчера, печели. Другите ще трябва да следят публикациите на докладите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Каква ядрена енергетика, бе разбирач. Да не живеем в 1970-та година? В 2018-та всички развити страни пускат нови мощности само от ВЕИ и на газ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар