През 2014 г. молбите за потребителски кредити за покупка на стоки на изплащане отбелязаха ръст от 20% в сравнение с 2013 г. През последните 12 месеца молбите за онлайн покупки на изплащане се увеличиха с 300% на годишна база. Това показва новото издание на класацията „Топ 10 на изплащане 2014” от БНП Париба Лични Финанси, България.
Друга новина е, че българите купуват два пъти по-скъпи телевизори в сравнение с 2013 г. и че смартфоните се придвижиха на 2-ра позиция, измествайки лаптопите, които отстъпиха на 3-то място за първи път от създаването на рейтинга.
Новото издание на класацията „Топ 10 на изплащане” е базирано на молбите за финансиране на покупката на близо 455 хил. стоки през 2014 г. Над 256 хил. от тези молби са били за 10-те най-търсени стоки.
През 2014 г. дружеството е отбелязало ръст от над 20% на годишна база на молбите за финансиране на покупка на стоки на изплащане. Сред стоките, чието търсене отбелязва по-значителен ръст, са: телевизорите (ръст от 10% на годишна база), диваните (ръст от близо 80%), пералните машини (30%) и климатиците с ръст от близо 10%.
На графиката можете да видите кои са били 10-те най-популярни неща, които българите са купили през 2014 г. на изплащане, както и средната им стойност.


Средната пенсия ще достигне 543,46 евро през 2026 г.
Почина шофьор от тежката катастрофа край Малко Търново
Спартак привлече подн наем футболист на Гьозтепе
Правителството обяви мерки за борба с пожарите през лятото
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Група приятели основаха компанията като студенти, а сега са милиардери
Шевърли: В следващите няколко месеца златото ще се възстанови
Новините в развитие
Егерт: Историческите мерки на ЕС за стоманата ще защитят работни места
САЩ вдигат ограниченията върху AI модела Fable 5 на Anthropic
BMW M4 CSL се превърна в суперкола с 922 коня
Опасен пропуск в съвременните коли убива над 400 души годишно
През 2026 все още се правят коли с 6-цилиндров мотор с карбуратор и 500 к.с.
Гражданска отговорност – пълно ръководство за шофьора, който цени пътната безопасност
Никога не паркирайте колата си под това дърво през лятото
Цончо Ганев обвини Радев в неизпълнение на предизборни обещания
След обира в къщата на Кънчо Стойчев: Тестват с детектор на лъжата целия персонал в имението
Демерджиев: ГЕРБ няма как да ме съдят
Стоянов за инцидента със самолета: Перфектно изпълнена работа на ВВС