Правителството прекрати процедурата за предоставяне на концесия за добив на оловно-цинкови руди от находище „Върба - Батанци“, съобщи правителствената информационна служба.
Процедурата е стартирала през декември миналата година и преустановяването й е поради констатирани нарушения при откриването и провеждането на конкурса.
Бъдещият концесионер на находището ще бъде определен след провеждането на нов търг или конкурс.
На концесия за 25 години ще бъде предоставено находището за гнайси „Воденицата“. То е на територията на с. Кобилино, община Ивайловград.
Концесионер е „Пътстройинженеринг“ АД. Дружеството ще инвестира в кариерата 192 хил. лв. Очакваният средногодишен добив е 1200 куб. м суровина.
Община Ивайловград ще получава 30 на сто от концесионното възнаграждение.


Изслушват кмета Коцев по темата сметопочистване на общинската сесия във Варна
Новият състав на ЦИК ще предложи законови промени
Приеха в Община Варна шампиона по водна топка Черно море Тича
Осъдиха мъж във Варна заради закана за убийство
Илиан Илиев-младши продължава кариерата си в Турция
Новините в развитие
Бесент: САЩ няма да се оставят на благоволението на друга страна
Ченг от JPMorgan: Капиталовите разходи за AI остават непокътнати
Енрико Лета за предизвикателствата пред Европа, част 5
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
Над милион км без сериозни повреди - този път с MINI Cooper
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Защо редовите 6-цилиндрови двигатели не стават за масови модели
Произведени в САЩ ракети "Ръждясал кинжал" поразиха руски завод
ООН: Израел продължава да извършва геноцид, като атакува деца в Газа
ВАС: Шефът на НДК Андрияна Татарова сключила договор със сина си
Как проблемите на Стармър, Макрон и Мерц влияят на политиката към Украйна
Лавров: Русия е предложила на Украйна да повиши нивото на делегациите в преговорите