Япония вероятно е записала най-големия си търговски дефицит от близо девет години през август, когато продължаващото поевтиняне на японската йена, достигнала 24-годишно дъно спрямо щатския долар, увеличи разходите за внос, показаха данни от проучване на Ройтерс.
Медианните прогнози на икономистите, анкетирани от медията, са за търговски дефицит от 2,398 трлн. йени (16,80 млрд. щатски долара) през август в резултат на значителен ръст на вноса от 46,7%. Очакванията за износа са той също да се е увеличил, но с по-бавен темп от 23,6 на сто.
Очакваният дефицит би маркирал най-големия месечен резултат от отчетените през януари 2014 г. 2,790 трлн. йени.
"Въпреки че ръстът в цената на суровия петрол се забави през юли, поевтиняването на йената увеличи разходите за внос", каза Кента Сува, икономист в Mizuho Research and Technologies.
Следващата седмица предстои да бъдат публикувани и данните за инфлацията на едро в Япония, които се очаква да покажат резултат от 8,9% през август, след като през юли показателя нарасна с 8,6 на сто.


Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против