IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore

Румен Радев ще участва в изборите с коалиция „Прогресивна България“

В коалицията влизат "Политическо движение Социалдемократи", Социалдемократическата партия и "Движение нашият народ", съпредседатели са Гълъб Донев и Димитър Стоянов

20:36 | 02.03.26 г.
Автор - снимка
Създател
Снимка: БГНЕС/Боян Топчийски
Снимка: БГНЕС/Боян Топчийски

Бившият президент на България Румен Радев ще участва в предсрочните избори на 19 април 2026 г. с коалиция „Прогресивна България“, която днес е регистрирана в Централната избирателна комисия (ЦИК), съобщава той в профила му във Facebook.

„Прогресивна България“ е отговорът на очакванията на българите за демонтиране на олигархичния корупционен модел. На апела на мълчаливото мнозинство за свобода, солидарност и справедливост. За развитието на България като модерна и демократична европейска държава, написа Радев. За да успеем, ще се борим за категорична победа и тя зависи от гласа на всички българи", заявява Радев в публикацията си.

Съпредседатели на коалицията са бившият служебен премиер и началник на кабинета на Румен Радев като президент Гълъб Донев и бившият служебен министър на отбраната и един от секретарите на Радев Димитър Стоянов.

Коалицията се състои от партия „Политическо движение Социалдемократи“ с председател Елена Нонева, партия „Социалдемократическа партия“ с Тодор Барболов и партия „Движение нашият народ“ с Атанас Калчев, посочва Радев. 

"Вашето доверие е нашата сила. Нашата воля и лоялност са гаранция, че гласът ви има смисъл. Днес правим първата крачка към победата", пише още  Румен Радев.

По-рано днес от пресофиса на Румен Радев съобщиха, че днес съпредседателите на коалицията и председателите на участващите в нея партии са провели среща с него. 

На 15 февруари Румен Радев съобщи, че най-късно на 4 март ще бъде внесена в ЦИК регистрация с коалиция. Той обясни, че на предстоящия парламентарен вот няма да се явява със своя партия, защото няма време за нейната регистрация. Като президент и за секунда не съм допуснал да наруша Конституцията, не съм правил платформа, програма, структура, мрежи, заяви Радев.

На регистрацията на коалицията днес не бяха поканени медии. 

(БТА)

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 20:36 | 02.03.26 г.
Най-четени новини
Още от Политика виж още

Коментари

Финанси виж още