Първото уиски, произведено и бутилирано в Англия от над 100 години, ще бъде пуснато в продажба от следващия месец, предаде Daily Record.
На етикета на уискито, произведено от English Whisky Company, ще бъде изобразен Свети Георги, който убива змея.
От компанията заявяват, че основните им дистрибутори са в Шотландия и че очакват да продадат много бутилки там.
Компанията е започнала производството на уискито през 2006.
В Англия е имало четири дестилационни фабрики за уиски през 19 век, но по една или друга причина те са спрели работа.
От компанията са си поставили за цел да продават по 100 хил. бутилки годишно до 2012 г.
Сред почитателите на шотландското уиски обаче новият продукт предизвика гневни реакции.


Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Варна на челно място в класация за... най-евтин аперол в Европа
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
Oklo: Имаме нужда от много ядрени реактори
Anthropic обвинява Alibaba, че е получавала „незаконен“ достъп до AI моделите ѝ
Кели: Фермерите в САЩ сеят най-малко пшеница от 1919г
IMO: Малко кораби минават Ормуз, но повече отпреди
Отварянето на Ормузкия проход бързо наводнява петролния пазар с доставки
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела
Седемнадесетгодишен младеж загина след сбиване в Атина
Бюджетът е пълна катастрофа, нужни са болезнени реформи
Ана Моура се завръща в България след 11 години
Празни хотели по морето: Високо ДДС, липса на работници, загубени пазари