Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Новини

Rolex подсилва партньорството си със спортното събитие SailGP

1 млн. долара е наградата за победителите в състезанието по плаване с ветроходни лодки

Снимка: Ройтерс

Швейцарският производител на луксозни часовници Rolex засилва своето присъствие на спортната сцена благодарение новото спортното събитие SailGP, подкрепено от основателя на Oracle Лари Елисън, съобщава Ройтерс.

Още по темата

„Продуктите с марка Rolex ще бъдат видими по време на всички етапи от събитието SailGP и ще бъдат поставени на всички шест катамарана модел F 50 – най-бързите състезателни лодки в света“, обявиха от Sail GP.

Събитието ще стартира в петък в Сидни, противопоставяйки шест лодки една срещу друга, всяка с дължина от над 15 метра и развиващи скорост от над 50 възела.

Екипите от Австралия, Китай, Франция, Великобритания, Япония и САЩ са били събрани с помощта на бившия победител от Американската купа Ръсел Каутс и самия Елисън.

Състезанието ще бъде излъчено и чрез видео стрийминг във Facebook, като в същото време ще се предлага и мобилно приложение, собственост на SailGP.

Наградата за победителите от състезанието ще бъде в размер на 1 млн. долара, посочват организаторите.

По статията работиха: Аспарух Илиев, редактор Виктория Тошкова