Онлайн образованието доведе до пропуски при много ученици, но тези, които полагат повече усилия, не са пропуснали почти никакъв материал. Пропуските ще бъдат наваксани с увеличаване на часовете за консултация – в момента те са един път седмично и се очаква да станат три или четири. Това съобщи в ефира на Bloomberg TV Bulgaria
Асен Александров, председател на Сдружението на директорите в средното образование и директор на 51-во СУ „Елисавета Багряна“ в София.
Той е на мнение, че се влошиха навиците и уменията на учениците да възприемат знания по време на пандемията, което е свързано с онлайн обучението.
Според него основният проблем на образованието в момента е големият брой болни учители, които в някои училища достигат до 25%. По думите на Александров това води до отмяна на часове. „В общия случай, ако има отсъстващи учители и не можем да му намерим заместник по специалността, часовете се водят от психолога на училището, педагогическия съветник, заместник-директора или директора“, коментира гостът.
Доколко обявената от правителството едноседмична ваканция ще помогне на болните учители да се възстановят и да се върнат на работа? Могат ли възнагражденията на учителите да се нарекат достойни след увеличенията в последните години?
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
Всички гости на предаването „Бизнес старт“ може да гледате тук.