Премиерът на Русия Дмитрий Медведев е подписал указа за разширяването на списъка с държави, срещу които Русия прилага ограничения в отговор на санкциите заради анексирането на Крим, съобщава руската информационна агенция ТАСС.
Това е съобщил самия Медведев по време на правителственото заседание, допълва информационната агенция.
Освен държавите от Европейския съюз (ЕС), САЩ, Австралия, Канада и Норвегия, контрасанкции ще се прилагат още срещу Албания, Черна гора, Исландия и Лихтенщайн, както и Украйна, но при специални условия.
Всички тези страни подкрепят санкциите на Запада и ги прилагат, макар и да не са членки на ЕС.
“Тези страни аргументират решението си (за присъединяване към санкциите на ЕС срещу Русия – б.ред.) със споразуменията с ЕС, но тази позиция не е справедлива”, коментира Медведев на правителственото заседание. Той подчертава, че и други държави извън ЕС са подписали споразумения с Брюксел, но не подкрепят санкциите срещу Руската федерация.
Според него присъединяването към западните санкции на тези държави е “съзнателен избор”, “което означава готовност за реакция от наша страна”.
Забраната за доставката на земеделски продукти от Украйна ще влезе в сила в случай, че Киев подпише икономическата част на Споразумението за асоцииране с ЕС, обяснява Медведев.
Медведев припомня, че Русия се противопостави на споразумението между Киев и Брюксел и постави определени условия, за да приеме икономическата му част. Украйна има срок до 1 януари 2016 г. да се справи с проблемите на икономическото регулиране. Ако дотогава не се постигне тристранна договорка, ембаргото за вноса от Украйна също ще влезе в сила.
Информационната агенция припомня, че ответните мерки заради западните санкции Русия прие през август 2014 г. Забраната обхваща вноса на говеждо, свинско, плодове и зеленчуци, месо, птици, риба и морски дарове, сирене, мляко и повечето видове млечни продукти от САЩ, ЕС, Канада, Австралия и Норвегия. В последствие Руската федерация прие и мерки заради реекспорта на стоки през Сърбия и Беларус.
От май т.г. действа и забрана за внос на фъстъци и живи птици от САЩ, от юни - за внос на рибни консерви от Латвия и Естония, а от днес – и на шпроти от Полша.
В края на юни т.г. Русия удължи ембаргото в отговор на решението на Запада да удължи санкциите срещу Руската федерация.
Москва започна и да унищожава западни храни със сертификати от Молдова, Турция и други страни, срещу които не се прилагат ограничения, директно на границата.


Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби


преди 10 години Фройд също има интересно обяснение за подобни личности но това е друга тема! :)))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Такива хора сметат че както те когато са били бедни като миски са завиждали на "богатите" , така сега и на тях им завиждат и това ги кара да се чувстват комфортно. Самата мисъл за това храни самочувствието им! :)))) Няма значение колко са далеч от истината. Важно е субективното им изживяване в процеса на доказване на превъзходството им над останалите. :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години "Кое от написаното днес го написа защото ИСКАШЕ?!"==Всичко.! Има хора, които ползват всеки удобен случай за да демонстрират "богатството" си! Да не би някой, случайно четейки аргументите им по темите ,да се усъмни с какъв човек споделя мнението си ! Да си помисли преди да пише, има ли това право! :))) Виж определението за снобизъм! Имаше и друг екземпляр юрист, който ни в клин ни в ръкав, без да го питат, дори хонорара на мъжа си писа тук! :)))) За да знаем с кого си имаме работа! ха ха ха Не мога да разбера защо тия "богати" хора се считат за мразени? Сещам се за поговорката "Гузен негоден бяга " Богати богати ...колко да са богати!? :))) ...като за българи... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години :)) хахаха :) Ти принципно си прекалено *** и *** грамотен да коментираш каквото и да е :)) Но какво пък и ти си някаква форма на живот :) макар и нисша :) и ти душа носиш и ти право на изява имаш:)) коментирай си, пиши си :-) не ми пречиш грам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хахах ;)) толкова си жалък и предвидим ;)) И за н -ти път да питам къде са уличаващите ме в пиянство коментари и хлядите линкове, от ти безграничен титане на мисълта?;) Споко не очаквам да ми отговориш;))И дааа знам, че точно това си очаквал да напиша о премъдрийй Сенека;)) Ако аз съм зайче... ти деби, си опитно жабе ;)) От тези намкоито всички в 5 -6 клас сме прави дисекция ;)) Всичко, което съм казал тук и сега за себе си, съм го споделял и преди с други хора тук дътра гнусо;)))Забавлям се много с теб ;)) Аааа и купи ли си вече самобръсначка?;)) Да ти подаря една, ако искаш ?;;;)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хаха уникален си :))) Пиша каквото аз Искам шише Пак ти казвам прекалено жвлък си за да ме намипулираш, но ако мисълта, че го правиш осмисля по някакъв жалкия ти животец - така да е;)) И нали си много отворен и всичко можеш да провериш ?;)) хах за Джеймс Бонд като тебе, няма да е никаъв проблем да намери тази инфо :))) Но понеже съм благороден ще ти дам джокер - за повече пари, от колкото то някога си имал или си виждал ;)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Как ще разбереш, като си с птичи мозъл? Къде е писано, че в икономика в рецесия не се инвестира? Дори по време на рецесия е най благодатното време за инвестиции. Защото тогава цени на имоти, строителство, материали, труд и т.н са много по ниски и изгодни. ;) Отделно, че макар и руската икономика като цяло да е в рецесия, не значи, че няма сектори, които не са, и в които не може да се правят пари.А и няма нищо вечно на този свят. Дори и *** и рецесията в Русия не са ;)) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Нещо не разбрах, уж казваш че са в рецесия, а отиваш да правиш бизнес, ах ти палавнико, не искаш да ти се месим на бизнеса, гледаш да прилапаш голямото парче отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Айде друг ***! Къде видя да съм казал нещо такова бре "умньо" мамин? Хаха божеее тук се напълни с ***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Toест ако започне да внася отново храни ще излезе от рецесията??? Както си казвал и преди - господи колко си *** отговор Сигнализирай за неуместен коментар