Холдинг Пътища АД уведоми своите акционери и всички заинтересовани лица, че дяловото участие на Пътища и магистрали АД (над 99% собственост на Холдинг Пътища) в капитала на долуизброените дружества се променя както следва:
- в Пътностроителна техника АД: от 100% на 32,17%;
- във Видапътстрой АД: от 100% на 32,26%;
- в Пътинженеринг-М АД: от 100% на 32,16%.
Намалението на дела е в резултат на извършено увеличение на капитала на Пътностроителна техника, Видапътстрой и Пътинженеринг-М чрез издаване на нови акции, и взетото решение за отмяна предимството на акционерите по чл.194, ал.1 и 2 от ТЗ за придобиване от акционерите на част от новите акции, пропорционална на дела им в капитала преди увеличението, се казва в уведомление на Холдинг Пътища, публикувано чрез Бюлетин Investor.bg.
В друго уведомление на холдинга от днес се казва, че той е сключил договор за изпълнение на обществена поръчка на стойност 5,27 млн. лв. без ДДС, като срокът за изпълнение е 3 месеца. Проектът се финансира по ОП „Регионално развитие”.
Сдружение Пътища запад 2010, с водещ партньор Холдинг Пътища АД и партньори Пътностроителна техника АД, гр. София и Галчев инженеринг груп АД, гр. Благоевград, е сключило договор за изпълнение на обект “Лот 14: Рехабилитация на път ІІ-63 Перник – Брезник от км. 7+620 до км. 19+720 и на път ІІІ-6204 Овчарци – Сапарева баня от км. 7+690 до км. 12+700, области Перник и Кюстендил” с възложител Агенция „Пътна инфраструктура”.
По-рано през месеца Холдинг Пътища спечели два проекта в Албания на стойност 2,8 млн. евро.
През второто тримесечие на 2010 холдингът отчете 42% спад на консолидираните приходи от продажби и 35% на нетната печалба на годишна база.
След направените промени в индексите на БФБ, които влизат в сила от 20 септември, дружеството излиза от водещия борсов индекс SOFIX, но остава в BG40 и BGTR30.
Акциите на Холдинг Пътища са без изменение в днешната търговия на БФБ на ниво от 1,49 лв. за брой, което представлява понижение от 35% от началото на годината и спад от 61% за последните 12 месеца. Пазарната капитализация на компанията е в размер на 45,5 млн. лв.
Свързани компании:


Класация постави България сред най-добрите страни за пътуване на пенсионери
Пенсионните фондове с нов модел: Как да изберем между динамичен, балансиран и консервативен подфонд?
Проучване: Все повече българи предпочитат дрехи втора употреба
Изкуственият интелект назова професиите на бъдещето, някои от тях още не съществуват
Доктор: При прегряване човека трябва да се изведе на сенчесто място и да се охлади с мокри кърпи
Сушата в Европа застрашава есенната сеитба и реколтата догодина
Великобритания затяга контрола върху отбранителните доставки след проблем с Китай
Танкер плати $4,6 млн., за да прескочи опашката в Панамския канал
Зеленски: Украйна удари ключов център на „Роскосмос“ в Русия
Qwen на Alibaba надхвърли 3 млрд. изтегляния, изпревайки Meta и Google
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Lamborghini представи най-бързия и най-мощен автомобил в историята си
Лудогорец продължава без грешка, Ботев (Пловдив) падна в Разград
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
На кой пръст се носят пръстените за късмет и успех