Мобилната игра “Honour of Kings” вече има толкова много активни потребители, колкото е населението на Германия, а това вероятно ще даде тласък на приходите на Tencent за последното тримесечие с около 50%, оставяйки на заден план проблемите, предизвикани от оплакванията, че играта е прекалено пристрастяваща, предава Ройтерс.
Фентъзи играта, базирана на исторически китайски герои, стана толкова популярна, че Tencent трябваше да въведе някои ограничения през миналия месец на фона на оплакванията за сериозно пристрастяване сред децата.
Но мерките доведоха до появата на сив пазар на акаунти за играта, тъй като по-младите играчи се опитват да заобиколят рестрикциите.
Набраната инерция се очаква да продължи в Китай, докато Tencent вече се радва на 938 млн. потребители на чат услугата си WeChat. Технологичният гигант, който ще обяви финансовите си резултати за второто фискално тримесечие в сряда, има планове за пускане на играта по цял свят. Същевременно има притеснения, че може да не успее да повтори успеха на някои чуждестранни пазари.
“Азиатските пазари все още имат по-добри перспективи. САЩ и Европейският съюз (ЕС) ще са свързани с дългосрочни усилия. Смятам, че културата е основната причина”, коментира анализаторът от Bocom International Кони Гу.
Очаква се Tencent да пусне “Honour of Kings”, която има по 80 млн. активни потребители дневно, в Съединените щати още тази година. Тя вече пусна играта с различни вариации на името на пазари като Тайван, Тайланд, Южна Корея, Виетнам и Европа.
“Притеснени сме за американските приходи от нашия модел. Задграничната експанзия за китайски разработчици на игри все още е трудна, има само няколко успешни примера”, посочва Гу.
Tencent, която е най-голямата компания за игри в света, се очаква да отчете приходи от 52,98 млрд. юана (7,9 млрд. долара) за второто тримесечие. Сумата е с 48% по-висока спрямо година по-рано според средната прогноза на анализаторите, анкетирани от Thomson Reuters.
Приходите от мобилни игри вероятно ще надминат тези от игри за персонални компютри за първи път и ще представляват 30% от общите приходи на пазара на игри. Печалбата на Tencent през тримесечието се очаква да нарасне с 31,8% до 14,15 млрд. юана.
Освен това се очаква Tencent да обяви голям скок на рекламните приходи, благодарение на рекламата в социалните мрежи. Прогнозите са за по-добри резултати на бизнеса с мобилни разплащания, на фона на растящия брой потребители на WeChat и все по-силното навлизане на безкешовите плащания в Китай.


Мачовете по ТВ днес (29 юни)
Без ток във Варна на 29 юни 2026
Отбелязваме Деня на безопасността на движението по пътищата
Времето във Варна на 29 юни 2026
Петровден е! Честваме паметта на светите апостоли Петър и Павел
За четвърта година Sunterra RE остава лидер във ВЕИ сектора
Петролът ограничи ръста си, след като САЩ и Иран прекратиха взаимните атаки
САЩ и Иран се споразумяха да прекратят ударите преди новия кръг преговори
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Как да прочетете „здравния картон" на употребяван електромобил?
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Путин твърд: Русия ще продължи да напредва по фронтовата линия
Зеленски предлага създаването на Национален пантеон за героите на Украйна
Масови арести на гей парада в Истанбул
Турчин ще свири на "Левски" в първия кръг за Шампионската лига