Главният инвестиционен директор на Pimco Виржини Мезоньоф напуска поста след по-малко от година и половина на фона на изместването на фокуса на фонда извън пазара на акции, предава CNBC.
Компанията заяви, че ще ликвидира две от стратегическите си звена – това за развиващите се пазари и това за акциите, които групата счита за подценени.
Главният изпълнителен директор Дъглас Ходж посочи в изявление, че Pimco планира да се съсредоточи върху области, които да са в "по-пълно съответствие с нашите възможности и нуждите на клиентите".
Фондът, който към 31 март управляваше активи на стойност 1,59 трлн. долара, заяви още, че няма да търси нов човек за позицията на Мезоньоф.
През последните години Pimco се опита да разнообрази своята инвеститорска база и да включи по-широка гама от продукти. За целта компанията прибегна и до услугите на бившия банкер на Goldman Sachs Нийл Кашкари, който бе нает да ръководи експанзията на нови пазари, включително и при акциите.
Pimco обаче бе засегната от редица лоши новини от началото на 2014 г. насам. Първо един от най-известните институционални инвеститори в света – Мохамед Ел-Ериан, подаде неочаквано оставка като главен изпълнителен директор на фонда през януари миналата година. Впоследствие през септември същата годината Pimco бе напуснат и от основателя си – Бил Грос. Непосредствено след неговото оттегляне буквално за няколко дни компанията се раздели с над 10 млрд. долара от управляваните активи.
Въпросът пред Pimco сега е дали ще успее да поддържа доброто си представяне в дългосрочен план и ще удовлетворява клиентите си в отсъствието на Грос. В скорошно интервю за Wall Street Journal Ходж обяви, че компанията ще организира срещи с големите институционални инвеститори, като целта ще бъде запазване на доверието в целите на дружеството.


Две бързи производства след кражби от магазини във Варна
76.3% е увеличението на цената на доматите за второто тримесечие на годината
Новият механизъм за изчисляване на минималната работна заплата за 2027 г. трябва да e готов до 21 август
Първи тракийски минифест ще пренесе Варна в света на древните траки
Спират тока и водата на сградите от „Баба Алино“ във Варна, предстоят и заповеди за събаряне
Медта се насочва към рекорд в Лондон заради напрежението в доставките
По-високи лихви могат да развалят пазарното AI парти
Възходът на CXMT до най-високо оценената китайска компания възвестява нова ера
Таксата от €3 променя играта: Китайските пратки търсят нов път към Европа
Икономиката при Радев: Технологичен остров в море от изостаналост
Отбор от MotoGP си търси нов пилот с... обява
Промяна за историята: MINI Cooper преминава към задно предаване
Америка не оставя V8 двигателя да умре
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Мъж, нанесъл побой над жена си, наби и полицай
Кметът на Бургас: Ще дадем всичко от себе си за “Евровизия“ 2027
За 2027 г.: КТ "Подкрепа" иска МРЗ от 750 евро, КНСБ очаква 670-680 евро
Митничари от Варна задържаха голямо количество "маркови" детски стоки от Китай
Предстои обновяване на градския транспорт в София, идва ли поскъпване?
преди 11 години ДЦК бомбата...тик-так-тик-так-аа отговор Сигнализирай за неуместен коментар