Ръстът на данъчните приходи в САЩ през април изведе бюджетните приходи до исторически връх, с което щатите записват най-големия си месечен бюджетен излишък от 7 години насам, предава АР.
През април излишъкът нараства до 156,7 млрд. долара при такъв за 106,9 млрд. долара преди година, показват актуалните данни на Министерството на финансите на САЩ. Това е най-високият излишък от април 2008 г.
Освен това приходите на правителството възлизат на 471,8 млрд. долара, с което те са най-големите в историята на САЩ. Увеличението е с 14 на сто. За седемте месеца на фискалната година приходите се равняват на 1,89 трлн. долара, като сумата отново е рекордна. Тя расте с 8,9 на сто на годишна база.
За 7-месечието бюджетният дефицит намалява със 7,7% на годишна база до 282,8 млрд. долара. Бюджетната служба на Конгреса предвижда годишен дефицит в размер на 486 млрд. долара, което е приблизително колкото миналогодишния.
Приходите скачат благодарение на подобряващата се икономика, която стимулира плащането на корпоративни и подоходни данъци. Постъпленията от индивидуални подоходни данъци и социални осигуровки се повишават с 6 на сто, докато приходите от индивидуални данъци върху дивиденти, капиталови печалби и работни заплати на самоосигуряващите се са нагоре със 17% на годишна база.
МаrketWatch отбелязва, че април по принцип се характеризира с ръст на приходите заради края на данъчната кампания.
Правителствените разходи през последните 7 месеца се увеличават с 6,4 на сто на годишна база до 2,17 трлн. долара. Само през април те нарастват с 3% до 315 млрд. долара.
През февруари президентът Барак Обама представи бюджета за 2016 г. Това е неговата последна пълна година начело на най-голямата икономика в света. Конгресът трябва да одобри разходи за 4 трлн. долара. Финансовият план предвижда дефицит за 474 млрд. долара.
Бюджетът на Обама цели да стимулира разходите по редица програми, измежду които изграждането на инфраструктурни проекти, и увеличаване на данъчните постъпления с 2 трлн. долара в следващите 10 години чрез разширяване на данъчната основа за богатите, фирмите и пушачите.
Републиканците разкритикуваха предложенията на Обама за увеличаване на данъците и факта, че неговият бюджет никога не е балансиран.
Един основен елемент от бюджета ще бъде набирането на около 238 млрд. долара чрез налагане на еднократен данък в размер на 14 на сто върху чуждестранните печалби на големите американски компании. Реформата е определяна от мнозина като спорна, като според експерти тя няма да даде желания резултат, тъй като големите компании ще се възползват от други вратички в данъчното законодателство.


Новият механизъм за изчисляване на минималната работна заплата за 2027 г. трябва да e готов до 21 август
Първи тракийски минифест ще пренесе Варна в света на древните траки
Спират тока и водата на сградите от „Баба Алино“ във Варна, предстоят и заповеди за събаряне
Изгубени светове: Безплатни прожекции във Военноморския музей разкриват тайните на Черно море
Пиян шофьор с 3,22 промила е задържан в центъра на Варна
Възходът на CXMT до най-високо оценената китайска компания възвестява нова ера
Таксата от €3 променя играта: Китайските пратки търсят нов път към Европа
Икономиката при Радев: Технологичен остров в море от изостаналост
Си Дзинпин се опира на наследството на Дзян в труден момент за Китай
Евровизия 2027: Слънчев бряг ще спаси Бургас от спекулата с късите наеми
Промяна за историята: MINI Cooper преминава към задно предаване
Америка не оставя V8 двигателя да умре
Защо почистването на предното стъкло с лимон е лоша идея
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
След разговорите с "Хамас" Кушнер ще се срещне с Нетаняху
Какви реформи са нужни в здравеопазването?
Убийства, оръжия и "транссексуален" лидер: Възходът и падението на "Кръв и чест"
"Мамник" с ново международно отличие - първо място на фестивал в Чехия
преди 10 години Линк за изказването на граф Котикоф - http://***.vicove.gbg.bg/?tid=40&oid=185024&nopassportcheck отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години продължение на коментар 5 Може би трябваше да почна с тази публикация - http://***.investor.bg/sviat/6/a/polzite-ot-gryckata-kriza-za-evropa-94711/ ''Американският икономист Джагъдиш Гоуклей е изчислил, че добавянето на тези задбалансови държавни задължения биха увеличили дълга на Гърция до 875% от БВП.За Европейския съюз (ЕС) като цяло цифрата би достигнала 434%, пет пъти над сегашната. За отделните страни дълговете, изчислени по този начин, биха били както следва: Испания 244%, Германия 418%, Великобритания 442% и Франция 549%. Дългът на САЩ ще стане 890%.''ЕСТЕСТВЕНО изречението '' ''...правителствата трябва плавно да се оттеглят от пенсионното и здравното осигуряване и да ги оставят в ръцете на частния сектор'' е 'ъ'бсурд защото така се надуват още балони и съм обяснил за България - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1562875143990714''ТЕ'' знаят прекрасно ,че е така но не искат да го признаят ,че ''системата'' се провали отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Граф Лоурънс Котикоф(професор по икономика от Бостънския университет) го казва точно - ''Американското правителство разполага с 202 трилиона долара по-малко, отколкото са необходими за финансиране на всички ангажименти, които е поело към данъкоплатците........За да запълни фискалната пропаст, американското правителство ще трябва незабавно и трайно да повиши данъците с 57% или да намали публичните разходи с 37% '' - http://darikfinance.bg/***/111317#commentsАко трябва и 100% ще се вдигнат като при Рузвелт но първо забрана на офшорките с което 3% бюдж.дефицити на САЩ и ЕС изчезват т.е. стават 2-3% бюдж.излишъци но не за да се плащат лихви по държ.дългове или безразборни соц.помощи ,а за да се справим с планетарните катастрофи ,и да се подържа безработицата до 3% ,и предложението на ООН за 4 - дневна раб.седмица е за накрая. Иска четене - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1574304312847797 отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ми тя вече падна... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Приходите скачат благодарение на подобряващата се икономика, която стимулира плащането на корпоративни и подоходни данъци--------------------------------------------------------------------------------------------------------точ така ще да е нема как да е друго яче и що тапети са наслагали там, че и мексиканци само мъкнат, а стена бяха издигнали по границата, тамън може да я облепят с тея зелени тапети, гледам има и в други разцветки и нюанси .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Напечатали са повече отколкото могат да изхарчат? Или не са намерили на кой да ги пласират? :DИ в двата случая е лошо да има долари в излишък, че ще им падне цената :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Щатите са имали бюджетен излишък през последните 7 години? Не го вярвам. отговор Сигнализирай за неуместен коментар