Инвеститорите в недвижими имоти вече не са толкова оптимистично настроени за сектора в Азия и перспективите пред него до края на тази и през следващата година, показват резултатите от проучване на Ferguson Partners Ltd., съобщи онлайн изданието World Property Channel.
В доклада на компанията се посочва, че инвеститорите са по-уверени във възстановяването на пазара на имоти в САЩ. Експертите обаче отчитат, че пазара на имоти в Европа сериозно изостава.
Инвеститори от САЩ и Европа коментират пред консултантската компания, че са готови да възстановят инвестициите си в избрани градове в Япония, Китай, Сингапур, Австралия и Индонезия. Потенциалният приток на капитал обаче е доста под нивата отпреди глобалния кредитен срив през 2008 г., посочва се в доклада.
Анализаторите са на мнение, че Китай ще диктува апетита към инвестиции в имоти и във всички съседни на него държави. При очаквания икономически растеж от 7,5% за тази година Китай грабва вниманието на жадните за възвръщаемост институционални инвеститори, допълват те.
Съживява се интересът и към Япония. Въпреки отличните си демографски профили обаче, Индия и Индонезия продължават да страдат от страховете на инвеститорите, свързани с коруцпията и липсата на прозрачност на пазара.
От друга страна Австралия и Сингапур, където има по-голяма прозрачност и по-надеждни законови системи, ще се радват на солидни инвестиции, свързани с по-малък риск в сравнение с Китай, смятат участниците в изследването.


Белгия обърна Сенегал, САЩ победи Босна
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
К. Георгиев: Фактори от САЩ и Китай ще определят петрола след войната в Залива
Стартъп с българско ДНК помага на хората да защитят цифровите си активи
Английски мебелен бранд влиза в ерата, в която ботове купуват дивани
Тайланд сменя туристическия модел - по-малко хора, повече разходи
Френските елити се изправят пред свой собствен „момент на Мамдани“
Батерии за милиони бяха откраднати от фабрика на Tesla
Наследникът на дизела: Може ли HEV да е добър и на дълъг път?
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
2295 вече са жертвите и над 11 000 ранените във Венецуела
ЕС отмени митата върху вноса за американски промишлени стоки
Джокович разгроми Циципас и е на третия кръг на Уимбълдън
Мащабна руска атака по Киев, има загинали и ранени, Полша вдигна изтребители