Базираната в Солун гръцка строителна компания Diastasi S.A. обмисля да навлезе на българския и румънския пазар, съобщиха от компанията за Investor.bg.
„В момента се подготвяме за Албания. България също е в плановете ни”, казаха от компанията, като не уточниха кога може да се очаква конкретно решение.
Наред с Гърция в момента тя развива дейност и в други държави на Балканите, сред които Сърбия, Черна гора и Македония.
В близко бъдеще фирмата ще започне изграждането на търговски център в Тирана на стойност 3,5 млн. евро.
В Македония тя оперира чрез дъщерното си дружество Diastasi Construction Skopje, което е изградило магазина на Sprider в Скопие, като в Сърбия също строи магазини за различни търговски вериги.
В момента компанията изгражда проекти на стойност близо 20 млн. евро, сред които индустриални, търговски и офис обекти. Сред тях са търговски комплекс от 4 хил. кв. м в Солун. В близко бъдеще Diastasi очаква да получи разрешително за изграждането на малък търговски комплекс в Драма. Той ще бъде с площ от 3 500 кв. м, а инвестицията в него – 7 млн. евро.
Компанията реализира редица строителни проекти в Гърция и на Балканите за клиенти като Sprider, Lidl, ΕΚΟ, Coca Cola, Good Year и др.


Мъж подпали изоставен обект в "Аспарухово"
Съдът призна за виновни бивш шеф на „Градски транспорт-Варна" и шеф на надзорна фирма за опит за измама
Йордан Цонев се оттегля от политиката
3-годишно дете почина след задавяне в Пловдив
Оставиха в ареста двама от бандата на Калашниците
Новините в развитие
Ръстът на продажбите на автомобили в Европа се забавя под натиска на инфлацията
Chevron се канят да спечелят от нещо, което изхвърлят
Тръмп каза, че Водното огледало е било вандализирано
Тръмп: Не искам да съм Хърбърт Хувър
Tesla Model 3 на автопилот се вряза в къща и уби жена
85-годишен вдигна 170 км/ч при гонка с друга кола
Най-впечатляващите серийни SUV с V12
Електромобилите може да поскъпнат заради ключов материал
Скандал: Хиляди бракувани в САЩ коли са продадени в Европа
Донев: Работим за равнопоставеност без да отнемаме права и доходи
Прокуратурата работи по шест досъдебните производства по казуса "Баба Алино"
Радев към учениците по природни науки: Бъдете всеотдайни и устремени
36 години по-късно: Йордан Цонев напуска политиката
Трагичен край: Фентанилът отне живота на млада майка, намерена неадекватна във Враца