Германските износители се радваха на пореден месец на ръст през февруари, макар и забавен спрямо януарския, съобщи ВВС, като се позова на публикувани данни от германската Федерална статистическа служба.
На месечна база износът е нараснал с 1,6% през февруари при ръст от 3,4% за предходния месец.
Най-големи успехи германските износители са постигнали на пазарите извън еврозоната, където е регистриран ръст от 13,4% на годишна база.
Търговският излишък на страната обаче се е свил до 13,6 млрд. евро от коригираните в посока на повишение 15,1 млрд евро през януари при първоначално обявени 14,2 млрд. евро. Резултатът е следствие от нарасналия внос с 3,9%.
„Германският износ не се поддаде на общото февруарско замръзване на икономиката и нарасна за втори пореден месец“, заяви икономистът в ING Bank Карстен Бжески.
„През миналата седмица данните за индустрията показаха, че германската икономика продължава да флиртува с техническата рецесия. Все повече и повече нейната съдба е в ръцете на търговските партньори на страната извън еврозоната“, добави той.
Данните от миналата седмица показаха спад на индустриалното производство в Германия с 1,3% през февруари на месечна база, като сред основните причини бе изтъкнато и лошото време, засегнало строителния бранш.


ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Заплахата на Си затвърди Тайван като главен риск в отношенията между САЩ и Китай
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
А1 и MAX Sport излъчват Диамантената лига в Шанхай с Божидар Саръбоюков
Кралица Камила блесна на стилно градинско парти в Бъкингамския дворец
Рашков: Няма хипотеза, според която политик да е заплашван 20 години
Той живее с Алиса в Страната на чудесата: 36 психолози искат импийчмънт на Тръмп
Йотова: За справянето с насилието е нужда и обществена нетърпимост