В центъра на инвеститорския интерес през новата седмица попада Европейската централна банка (ЕЦБ), която ще проведе традиционната си месечна среща в четвъртък.
В понеделник Япония ще представи данните за капиталовите разходи.
Китай ще публикува официалните данни за производствената активност и ревизираните данни за производствения индекс на HSBC.
Великобритания ще публикува данните за производствена дейност, както и доклада за нетното кредитиране.
Пазарите в САЩ и Канада ще останат затворена заради Деня на труда.
Във Вторник Австралия ще представи данните за текущата сметка. Централната банка на страната пък ще обяви основния си лихвен процент и ще публикува своя отчет, който очертава икономическите условия и фактори, влияещи върху решението за паричната политика.
В еврозоната Испания ще представи данните за промяната в броя на заетите. Великобритания пък ще публикува доклада за дейността в строителния сектор.
Късно във вторник Институтът за управление на доставките ще публикува доклада за производствената активност в САЩ.
В сряда Китай ще оповести официалните данни за дейността в сектора на услугите, както и доклада на HSBC за сектора на услугите.
Австралия ще представи доклада за брутния вътрешен продукт – най-широкият индикатор на икономическата активност и водещ индикатор на икономическия растеж. Междувременно гуверньорът на институцията Глен Стивънс ще направи официално обръщение.
Великобритания ще оповести доклада за дейността в сектора на услугите.
Еврозоната ще представи данните за продажбите на дребно – правителствената мярка на потребителските разходи, която представлява по-голямата част от общата икономическа активност.
Централната банка на Канада ще оповести основния си лихвен процент и ще публикува своя отчет, който очертава икономическите условия и фактори, влияещи върху решението за паричната политика.
В четвъртък Австралия ще публикува докладите за продажбите на дребно и търговското салдо – разликата между стойността на вноса и износа.
Централната банка на Япония ще обяви основния си лихвен процент и ще публикува своя отчет, очертаващ икономическите условия и фактори, влияещи върху решението за паричната политика.
Германия ще оповести данните за фабричните поръчки.
По-късно през деня Английската централна банка и ЕЦБ ще обявят основните си лихвени проценти.
По-късно в четвъртък Институтът за управление на доставките ще публикува доклада за активността в сектора на услугите в САЩ.
В петък Германия ще оповести данните за промишленото производство.
Канада ще публикува данните за промяната в броя на заетите лица и равнището на безработицата.
В САЩ се очаква правителственият доклад за новите работни позиции извън селскостопанския сектор, както и данните за коефициента на безработицата.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Лойд Остин: Би било доста скъпо флотът на САЩ да отвори Ормуз и да го задържи отворен
Лойд Остин: Ще бъде важно Европа да създаде капацитет за отбрана
Лойд Остин: Едва ли Китай иска да превземе Тайван със сила
Кафри от JPMorgan: Цените на петрола са сбъркани
САЩ нанесоха удари по Иран след свалянето на американски хеликоптер
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Мъж уби жена си и се самоуби в присъствието на трите им деца
Само 3500 долара: новият украински прехващач на Shahed привлича внимание
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин