В близко бъдеще електромобилите вече няма да са част от живота единствено на собствениците на луксозни превозни средства. Според Automotive News главният изпълнителен директор на Volvo Cars за Северна Америка Лекс Керсмейкърс е коментирал в Женева, че първата напълно електрическа кола на компанията вероятно ще се предлага в ценовия диапазон 35-40 хил. долара, когато се появи на пазара през 2019 г., пише Quartz.
Това ще постави електромобилите на Volvo редом до предстоящия Model 3 на Tesla, за който се твърди, че ще е първият масов модел на компанията, както и редом до Chevrolet Bolt – първото електрическо превозно средство на General Motors.
За разлика от Bolt, който Chevrolet показва от повече от година, както и от Model 3, който беше показан през миналия март от Илон Мъск, все още не е ясно как точно изглежда колата на Volvo.
Керсмейкърс твърди, че компанията ще трябва да реши дали да обнови вече съществуващ модел или да пусне напълно нов дизайн през следващите месеци.
В момента не се предлагат много възможности за достъпни електромобили. Leaf на Nissan например може да бъде закупен, но може да се кара само 100 мили с едно зареждане. Моделът 500e на Fiat се продава само в щатите Калифорния и Орегон. Mercedes има електромобил от клас B и подобно на e-Golf на Volkswagen може да измине само 80 мили с едно зареждане.
Освен това има и Ford Focus Electric, който е може би един от най-силните конкуренти на Tesla и Chevrolet, като се предлага на цена от 30 хил. долара и може да измине 140 мили с едно зареждане.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък