Компанията за споделено пътуване Lyft заяви, че превозите в платформата ѝ са нараснали с 26 на сто през май спрямо предходния месец. Те са подпомогнати от силния ръст в градовете, където рестрикциите, наложени за овладяване на коронавируса, вече са отслабени, предава Ройтерс.
Цената на акциите на Lyft се повиши с 4,2% до 33,02 долара по време на следборсовата търговия, след като компанията заяви, че превозите са нараснали на седмична база за седма поредна седмица, след тази, която завърши на 12 април.
„За последните три уикенда, тъй като рестрикциите и някои активности бяха облекчени в части на страната (САЩ – бел. ред.), имаше по-силен относителен последователен растеж на превозите през уикенда спрямо тези през седмицата в платформата за споделени пътувания на Lyft”, посочва компанията.
Въпреки това Lyft твърди, че превозите за май са били с около 70% по-малко спрямо година по-рано.
Компаниите за споделено пътуване се борят със слабото търсене, тъй като милиони хора по целия свят прекарват основно време в домовете си заради наложените от властите блокади, целящи да овладеят разпространението на новия коронавирус.
Lyft очаква да генерира загуба за второто тримесечие на коригирана база, която да не надхвърли 325 млн. долара, ако средните дневни обеми през юни останат непроменени от майските нива.
Преди това базираната в Сан Франциско, Калифорния, Lyft прогнозира загуба за второто тримесечие да е под 360 млн. долара.


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове
ЕС има тайвански проблем на стойност 2 трилиона долара
Храненето, което помага да отслабнете здравословно