Над 10,5 млн. лева е бюджетът на схемата „Училищен плод”, по която ученици и деца се учат на здравословно хранене. През новата учебна 2014/2015 година на дете ще се полагат свежи плодове и зеленчуци на обща стойност 27,29 лв. без ДДС. Запазва се стойността на порция – 0,68 лв. без ДДС, съобщиха от Държавен фонд „Земеделие“.
Очаква се в схемата да бъдат включени 352 хиляди деца. Те ще бъдат от всички групи в детските градини, както и ученици от подготвителен до четвърти клас.
Документите за подпомагане ще се приемат от 15 август до 20 септември 2014 г. в областните дирекции на Фонда.
Кандидатите за участие са обособени в три групи - учебни заведения; еднолични търговци, търговски дружества и кооперации, организации на производители на плодове и зеленчуци, както и общини с учебните заведения на тяхна територия. Важно за директорите на детските градини и училищата е, че могат да кандидатстват по схемата само чрез един заявител.
Схемата „Училищен плод” ще се прилага от 15 септември 2014 г. до 31 май 2015 г. в цялата страна. До 31 октомври онлайн ще бъдат публикувани списъци с одобрените изпълнители. Те ще трябва да доставят свежите плодове и зеленчуци в детските градини и училищата от 1 ноември 2014 г. до 31 май 2015 г.
За учебната 2014/2015 г. са одобрени допълнителни мерки по схемата: посещения във ферми и отглеждане на плодове или зеленчуци от децата.


Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
За младите колата е като Netflix: плащаш, ползваш и като ти писне, я сменяш
Как се организират агресивните групи за саморазправа у нас
Родители и ученици със спешен апел до Коцев: 400 семейства търпят резултатите от проблемите с училището
AI инфраструктурата създава нови печеливши сред индустриалните компании
Иран и САЩ изостриха тона относно преговорите за Ормузкия проток
Фракциите в Иран се карат за целите на войната в отсъствието на Хаменей
Пакистан твърди, че споразумението между САЩ и Иран е близо
Оставка на директор задълбочава кризата в най-големия индийски конгломерат
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Картината, която предвещава проблеми за Тръмп
Арестуваха мъж в Турция, свалил плакат с образа на Ердоган
Прокуратурата задържа мъж за тежка телесна повреда на дете
Ядрената зависимост от Русия: Западът трябва да се подготви за проблеми с "Росатом"