В София отвори врати единствената в Европа клиника за неинвазивно лечение на гръбначни заболявания. Между 20 и 25 нови пациенти ще приема всяка седмица откритата днес американска клиника по хиропрактика – ASC American Spinal Clinic, съобщи пред журналисти нейният директор д-р Майкъл Фарел.
Първоначалната инвестиция е в размер на 350 хиляди евро, а основен инвеститор е Дейвид Кийвни, млад бизнесмен, който е бил пациент на д-р Фарел. Очаква се средната цена на един терапевтичен курс да е около 2000 евро, което е далеч по-ниска цена от стойността на една гръбначна операция, смятат експерти. Единственият разход, който ще поемат пациентите в началото на процеса на диагностично уточняване, е сумата от 40 лв. за първата рентгенова снимка, ако е необходима и нейното разчитане.
Всеки, който смята, че се нуждае от консултация поради болки във врата, гърба или кръста, както и заради друго заболяване на гръбначния стълб като например сколиоза, ще може да получи безплатна консултация след обаждане по телефона, поясни д-р Фарел. След обстоен преглед ще бъде преценено дали пациентът е подходящ за такова лечение.
В своята практика д-р Фарел има над 130 хил. случая на успешно излекувани пациенти, без странични ефекти или усложнения.
Клиниката ще работи в тясно сътрудничество с българските лекари - невролози, ортопеди, спортни медици.
Един лечебен курс ще бъде с продължителност от 12 до 24 седмици в зависимост от сложността на случая.
По време на терапията резултатите ще се проследяват постоянно с образен контрол от компютърна програма, свързана с съвременна и щадяща рентгенова техника.
В екипа на клиниката освен трима водещи американски лекари хиропрактици ще работят и български специалисти - кардиолог, физикален медик и специалист по образна диагностика.
Плановете са след време да бъдат разкрити подобни клиники и в други градове на страната, както и да се създаде школа за български медици, които искат да получат образование по хиропрактика.
В САЩ хиропрактиката е медицинска специалност, равнопоставена с класическата медицина, а упражняващите тази професия са официално признати на едно ниво с лекарите от всички други специалности.


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар