До момента е изплатена левовата равностойност на униформено облекло на 18 525 служители на МВР. Това заяви министърът на вътрешните работи Валентин Радев не редовния месечен брифинг на МВР, съобщава БНТ.
В края на юли кабинетът одобри 17,4 млн. лв. за изплащане на левовата равностойност на неосигурено униформено облекло на държавните служители по Закона за Министерството на вътрешните работи, които са имали право на такова за периода 2011-2015 г., но са го закупили със собствени средства.
За този период неплатената сума бе оценена от правителството на над 30 млн. лв.
В края на юни правителството отпусна спешно и 10 млн. лв. за летни униформи за полицаите. Това се случи дни преди насрочения протест на полицаите.
Служителите на реда протестираха на 5 юли, а основните им искания бяха за по-високи заплати и нови униформи, тъй като в момента се налага да купуват работното си облекло с лични средства.
934 души в МВР бяха назначени преди две седмици. Преминали са конкурсите и са издържали още 70 души до днес.
Обещанието за още 1000 полицейски служители до края на годината ще бъде изпълнено и те ще се влеят в редиците на МВР, обеща Радев.
Министърът обобщи и данните за пожарите до момента.
Огнеборците са реагирали на над 3 500 сигнала за произшествия от началото на годината. Ликвидирани са общо 24 154 пожари и огнища. 2 040 пожара са в жилищни сгради, 11 са в административни сгради и обекти за масово събиране на хора, 1 612 в транспортни средства. При пожарите са загинали 95 души от началото на 2017 г. и са пострадали 212. Само за август пожарните са реагирали на 6 149 сигнала, ликвидирани са над 4 600 пожара. 8 души са загинали и 25 са пострадали от пожари този месец.
До 29 август са настъпили 4 317 пътно-транспортни произшествия, в които са загинали 450 и са ранени 5 488 души. Най-много катастрофи са станали заради несъобразена скорост, следвани от неправилни маневри и изпреварвания.
Регистрираните кражби през август са 2 625, показва още статистиката на МВР.


Доказано - някои нови коли не изкарват и 100 000 км
Прогноза: Цените на имотите във Варна няма да паднат
16 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Как реагираха партиите след оставката на президента?
В отлична форма: Путин се потопи в ледени води за Богоявление
Младежи разработват зелени решения за градските горещини
Мерц се стреми да озапти Макрон в реакцията на заплахата от мита на Тръмп
МВФ: AI и търговията са рискове за солидните перспективи за глобален растеж
Раждаемостта в Китай достигна най-ниското си ниво от 1949 г. насам
Румен Радев подава оставка като президент на България
Най-мощният Land Cruiser 300 идва в Европа, но няма да е за всички
Половината коли в България са дизелови
Eто го новото Volvo EX60
Eдин скрит, но съществен недостатък на BMW E60
Porsche 918 Spyder удари рекордна цена на търг
Как правилно да четем етикетите на храните?
Зоуи Салдана го направи: Вече е най-касовата актриса в света ВИДЕО
Какво ви очаква в любовта тази седмица?
Откриха над 140 кг наркотик в камион на ГКПП Капъкуле, влязъл от България
България може да въведе дигиталния портфейл до края на 2026 г.