Правителството осигури до 10 млн. лева за преустройството и завършването на две обособени части от Националния армейски комплекс в София - кино-конферентната зала и хотелския комплекс, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Осеметажният хотел е със застроена площ от 1703 кв. м и може да бъде преустроен в административна сграда. По предварителни оценки сградата е подходяща за настаняване на Агенцията по вписванията, Административния съд - София-област, Върховната административна прокуратура, Военно-апелативната прокуратура и Софийската окръжна прокуратура.
Пететажната кино-конферентна зала също може да функционира самостоятелно и да се използва за нуждите на министерствата на отбраната и на правосъдието, се посочва в съобщението.
По-рано днес министърът на отбраната Аню Ангелов каза пред журналисти след заседанието на Министерския съвет, че до момента изграждането на комплекса, известен като "военното НДК", е струвало 32 млн. лева, но в него трябва да се вложат още 10 млн. лв., за да получи разрешение за ползване.
Собствеността на обекта е публична държавна и тя ще се раздели, коментира министърът. Една част ще бъде за учреждения на Министерството на правосъдието, а другата ще се ползва от Министерството на отбраната, добави той.
Министър Ангелов заяви, че няма нова кандидатура за шеф на военното разузнаване. На въпрос как ще се развие този спор и докога може да се чака, министърът заяви: "Не мога да коментирам, трябва да питате президентската институция".
*Актуализирано към 14:25


Куриер де Балкан: България блести на международната сцена с Джирото и победа на Евровизия
Голяма бяла акула е заснета в централната част на Средиземно море
Световните конфликти достигнаха връх през 2025 г.
Директорът на „Евровизия“ : България впечатли с изключително бързата реакция на институциите
Зеленски пред „Гардиън“: Русия губи инициативата, а войната постепенно се обръща в полза на Украйна
Петте елемента в изграждането на учителя: Липсата на една брънка скъсва веригата
Великобритания трудно ще възстанови щетите от Brexit върху икономиката си
Износът и вносът на Китай скочиха през май благодарение на AI
Поръчките на петролни супертанкери надминаха рекорда от 2008 г.
Бунтът срещу центровете за данни заплашва бъдещето на AI
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Новото Audi Q7 – само дизел, Matrix LED и три окачвания по избор
Защо фабричните гуми са различни от тези, които си купувате от магазина
BYD се включи в атаката срещу Ferrari
Полицията проверява незаконна помпена станция за над 500 000 лв. на яз. "Студен кладенец"
Приятелите на Джей Ло се надяват тя да даде шанс на Брет Голдстин
Диетата MIND: Шест храни за здрав мозък
Защитиха пътя към резиденцията на Путин във Валдай с мрежи против дронове