Според бившия премиер Иван Костов обаче не е вярно, че данъчната система от 2009 г. е избегнала макроикономическите дисбаланси. „Изпадахме 3 пъти в дефицит. Не е вярно и че плоският данък стимулира икономическия растеж. Данъците имат една цел – да се събират достатъчно приходи, за да могат институциите да изпълняват функциите си. Не е коректно налозите да бъдат третирани като кражба. В момента държавата не изпълнява функциите си, а институциите не получават достатъчно приходи, за да покриват разходите си", коментира той.
Според Костов не се гарантира обществената сигурност и ред. "Ролята на държавата е да развива човешкия капитал, така че да произвежда колкото се може повече. Образованието непрекъснато девалвира. Това произвежда сега държавата и така се грижи за човешкия си капитал“, коментира още Костов твърденията, че единната ставка повишава разполагаемия доход на населението.


Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 9 години Плския данък убива България - работещите избягаха, печалбите и те бягат с покупки в другите държави, за БГ остава само мръсотията от производствата им и прегърбени българиПлоския данък не стимулира реинвестирането в дейности с цел намаляване на печалбата! Те просто си плащат едни 10% и милионите отиват в ШвейцарияПортугалия е с над 60% прогресивен корп данък..Белгия също, Словения, Финландия, Швеция вс са с по 58-57% най-висока ставка и пак икономиките са им по-добре, а хората с повече ваканции и по-богати и щастливиАко плоския данък остане още 15-20г в Бг ще е пълна разруха и катастрофа, както в Сомалия ще стане. Изборът е ваш отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Абе бедните да го ду*ат. Ясно е че целта на плоския данък е ако може бедните да плащат, защото при нас няма необлагаем минимум, а богатите да минат само с 10%. За сметка на това пък нямаме ниска ставка на ДДС за храни и лекарства, щото пак бедните да плащат. Нашата приказка малко като с магарето дето го товарили и накрая пукнало. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И аз ще ти издам една. Може да не искаш, ама плащаш, просто не го осъзнаваш ;-)Само трябва да се огледаш и да помислиш малко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Костов направо ги е разбил :)Изпадахме 3 пъти в дефицит. Не е вярно и че плоският данък стимулира икономическия растеж. Данъците имат една цел да се събират достатъчно приходи, за да могат институциите да изпълняват функциите си. Не е коректно налозите да бъдат третирани като кражба. В момента държавата не изпълнява функциите си, а институциите не получават достатъчно приходи, за да покриват разходите си", коментира той. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ще ти издам една тайна .... никой не иска да плаща данъци :):) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ставката в Естония е 20%. При този размер няма да има проблем, не само да е плоска, ами и вдлъбната да е.Всички знаем, защо са големите мрънкания. Богатите не искат даплащат данъци. Няма доказателства, че ниските данъци въврвят ръка за ръка с високия растеж, дори в България.Например, Естония въведе единната ставка преди 20 г. отговор Сигнализирай за неуместен коментар