Италианската компания Saipem съобщи, че е получила поръчка от „Газпром” за началото на строителните работи на „Турски поток”, предаде руската информационна агенция ТАСС.
Компанията беше избрана за изпълнител на морската част на „Южен поток” от проектната компания South Stream Transport. В началото на годината „Газпром” изкупи собствеността на компанията от останалите акционери. Преди седмица Saipem съобщи, че има готовност за участие в „Турски поток”, ако бъде поканена.
В петък ръководителят на "Газпром" Алексей Милер беше категоричен, че след постигнатите договорки с Турция строителните работи по проекта могат да започнат веднага - "още днес".
ТАСС отбелязва, че италианската компания очаква поръчката за началото на строителството от 1 декември 2014 година.
Тогава руският президент Владимир Путин съобщи по време на посещение в Анкара, че се слага край на „Южен поток” и Русия и Турция ще развиват нов проект за газопровод, който ще заобиколи Украйна като транзитна страна.


Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Актьорът Дилън Спраус и съпругата му чакат бебе
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро
Модни тенденции за пролет/лято 2026
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
преди 11 години Някой от маститите специалисти като ИВ, КС, ВФ и др. ще обясни ли, колко ще са преките загуби за България от преустановяване на транзита за Турция, ако този проект действително се реализира ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар