Ако се позволи на бежанците да вземат полети до Европа, търсещите убежище ще бъдат идентифицирани чрез паспортите си, така че няма да се губи излишно време за идентификация.
Толдо смята, че, ако се приемат само бежанците, но не и другите видове имигранти, в крайна сметка всички ще се опитат да се представят за бежанци - тенденция, която вече е факт.
На въпрос дали има място за сравнение между Либия и Европа, след като Либия обикновено е възприемана като транзитна държава за бежанците, а не за крайна дестинация, Толдо посочва, че тя е била ползвана и като крайна дестинация. Преди две години тя е имала 2 млн. имигранти, част от които на по-късен етап са се преместили в Европа.
"Трябва да се уверим, че хората могат да мигрират и към съседните страни, не само в Европа. Много хора от Западна Африка всъщност се местят в рамките на региона, но за контрабандистите е по-изгодно да ги изтласкат към Европа, така че всъщност ги притискат да го направят", коментира експертът.
Либия определено има интерес да си сътрудничи със Запада за управлението на кризата, но заради политическата ситуация в страната Европа отказва да се занимава с всяка институция, базирана в Триполи, което прави управлението на бежанската вълна значително по-трудно, смята Толдо.


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
Какво става с Джена Елфман – една от звездните блондинки на 90-те?
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Тя западната ценностна система означава само едно - пари. Тези с парите задават дневния ред. От бройлери отгледани с едностранно медийно облъчване няма как да очакваме адекватна реакция.Например ако направиш 20 интервюта на хора на улицата и само 5 от тях споделят това което ти искаш, то другите 15 не ги излъчваш, а показваш само изгодните за теб по медията. Представяш го по подходящ начин и изглежда миродавно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Аз определено вече се притеснявам за психическото здраве на експертния потенциал на Европа! Имам чувството, че някакъв мозъчен вирус ги мори наред - и политици, и чиновници, и експерти...Това ще да е от толерастията... или някакви генетични мутации от еднополовите контакти...Ще се учат от Либия...!!! Да се смее ли човек, да плаче ли...?!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Този "експерт" ме задмина-организирани самолетни полети. Аз им препоръчах само фериботна линия от Либия до Италия. После на север с влак или автобус. Така ще има заетост и заплати и в транспорта. току виж се увеличи брутния вътрешен продукт в Европа и да излезем от кризата. Тази *** ще харчи след това социални помощи за храна и лекарства ище живнат и други сектори и т. н. Между впрочем на снимката само една баба,дядо и две деца на снимката. Другите са настоящи и учещи се джихадисти. Да ни е честито! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Този "експерт" да не от Хелзинския Комитет или местната Комунистическа, пардон Мултикултуралистическа партия? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Решението е просто никакви социални помощи и бърза депортация в рамките на няколко дни . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Любопитна статия, благодая! отговор Сигнализирай за неуместен коментар