Австрийската железопътна компания Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) е поръчала до 300 влака за близки разстояния и регионален транспорт от канадския производител Bombardier Transportation. Съответният рамков договор за влаковете от новия тип „Talent 3“ е бил подписан в четвъртък, обяви концернът, цитиран от DPA. Поръчката е на стойност 1,8 млрд. евро.
Твърдо договорена е доставката на 21 влака на стойност 150 млн. евро. Те ще бъдат произвеждани след септември 2017 г. в завода на компанията Hennigsdorf в Берлин и ще бъдат доставени до 2019 г. За следващите доставки все още не е уточнен заводът производител.
„Този рамков договор е огромен успех за Bombardier“, пояснява Кристиан Дивалд, ръководител на австрийското поделение на компанията - Bombardier Transportation Austria GmbH. От предходните модели на семейството Talent в Европа и Канада има около 1400 влака.
Със своята централа в Берлин Bombardier Transportation е влаковото поделение на канадския производител на влакове и самолети Bombardier. То има около 40 000 служители.
В рамките на последното преструктуриране до края на 2018 г. се очаква компанията да съкрати 7000 работни места в глобален план. Тези съкращения ще бъдат отчасти компенсирани от наемане на персонал в някои области с растеж и по-специално в подкрепа на ускоряването на програми и стратегически проекти в световен план.
През 2015 г. компанията отчете спад на приходите от почти 10 на сто до 18,2 млрд. долара. Заради отписвания концернът е на загуба от над 5,3 млрд. долара, след като през 2014 г. загубата беше в размер на 1,3 млрд. долара.


Спипаха варненец с 1,69 промила на АМ "Хемус"
Хванаха за ден 35-ма шофьори с алкохол или наркотици
Кабинетът предлага таван от 20% за увеличението на таксите за платено обучение във вузовете
Емрах Стораро получи глоба заради това, че мина с Porsche през пешеходната зона на Созопол
Учениците се връщат в обновените стаи на ОУ "Св. св. Кирил и Методий" във Варна
Amundi очаква европейската индустрия да използва AI бума
Goldman очаква йена на 165 за долар до 12 месеца
Удар за Кремъл: Цената на руския петрол спада до нивото отпреди войната в Иран
Проучване: 95% от българските ученици използват AI, но училищата не са готови
Южна Корея планира нов фонд за приходи от изкуствен интелект
Проучване на пазара разкри 7 от най-здравите дизели в историята
Новата хиперкола на Hennessey получи 2031 к.с. и ръчни скорости
Hyundai и Kia ще зареждат колите си с ДВГ от вятъра
Едно от най-редките Lamborghini Diablo отива на търг
Нов асфалт с маслинови костилки намалява вредните емисии
Земята преживя най-силната магнитна буря за 2026 година
В кадър: Над 1600 участници от 49 държави се събраха край Варна за лагер по бойни изкуства
10 персонализирани лимузини Togg T10X са подготвени за срещата на НАТО в Турция, има и за Радев
Спипаха 26-годишен дрогиран с откраднат Mercedes край Стара Загора
5 начина да се предпазите от енергийни вампири в офиса
преди 9 години И после България била бедна. У нас с обществена поръчка за 150 милиона я купим 21 рейса втора употреба, я по-малко. отговор Сигнализирай за неуместен коментар