Американският икономист и носител на Нобелова награда Робърт Шилер би предложил сделка на американския президент Доналд Тръмп, за да се преодолее блокирането на дейността на агенциите в САЩ.
„Ако бях лидер на демократите, можех да приема компромисната оферта на Тръмп, според която той ще получи пари за граничната стена с Мексико, а в замяна на това мигрантите ще бъдат защитени от депортиране за три години. Дайте му стената! Трябва да го оставим да опита. Мисля, че стената няма да промени незаконната имиграция, а на нея има всякакви обидни графити срещу него“, каза икономистът в интервю за германското списание Der Spiegel.
Запитан дали все пак Тръмп няма принос за значително по-бързия ръст на американската икономика спрямо тази на други индустриализирани страни, Шилер пояснява, че вероятно президентът е отговорен за растежа, но „не непременно по основателни причини“.
"Тръмп намали корпоративните данъци. Това подтиква фондовите пазари и може да стимулира търсенето.... Може би хората харчат повече, за да имитират Тръмп“, пояснява той.
Икономистът признава също, че германският канцлер Ангела Меркел ще му липсва след края на мандата ѝ. „Тя символизираше една просветена личност в една нова Германия“. И не вижда кой може да я замести в Европа.
Очаквайте интервю с Роберт Шилер от Давос от 12 часа в предаването „В Развитие“ на Bloomberg TV Bulgaria.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Алесандра Амброзио получи приказно предложение за брак
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
преди 7 години Луд ли е този. който поставя интересите на родината си над мъглявите световни такива. Родните проблеми са ясни и познати, докато световните се преекспонират от журналисти, политици и една маса от бърборковци. Така, че не Тръмп е лудия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Лудите печелят защото нормалните им отстъпват. отговор Сигнализирай за неуместен коментар