Гърция вече ваксинира 1 млн. свои граждани, съобщи премиерът Кириакос Мицотакис в предварително записано обръщение, пише англоезичната версия на "Катимерини". Той определи кампанията по ваксиниране като "организирана и бърза".
"С всяка изминала седмица изграждаме стената на имунитета, който ще ни позволи да оставим тази здравна криза зад нас", коментира Мицотакис и допълни, че очаква хубавото време да подпомогне усилията за спиране на болестта.
Гръцкият премиер обаче посочи, че на тази етап остават много предизвикателства за всеки, свързани с новите варианти, сред които и британският, който в момента е доминиращ в южната ни съседка и е причината за широкото разпространение и големия брой хоспитализации.
"Всички искаме търговците и училищата да отворят отново. Но това зависи от това колко сме обединени. Носенето на маски, избягването на контакти и движение остават нашите оръжия, докато щитът на ваксините не покрие цялата страна", каза Мицотакис, цитиран от Ana Mpa.
През последното денонощия в Гърция са направени 54,5 хил. теста за коронавирус и са установени около 2,7 хил. нови случая. Това прави 4,95% положителни тестове, но проблем са вече пълните болници, особено в областта Атика, която е епицентър на новата вълна.
Заради натиска върху системата ще се обособят COVID болници, в които ще се лекуват само болни с коронавирус. Частните болници също ще бъдат включени в плана на правителството за областта Атика, която е и най-населената в Гърция. Към тях ще бъдат насочвани болни без коронавирус, но с нужда от интензивно лечение, посочва "Катимерини".
В допълнение ще бъдат създадени и още интензивни легла, обясни здравният министър Василис Кикилиас.


Гореща следа за отвлеченото дете: търсят Наталия в района на Бързица
Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Китайските марки за първи път изпревариха японските по продажби в Европа
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Английските кръчми с право да работят цяла нощ заради мачовете
Ограничават движението по “Тракия”, “Струма” и Кресненското дефиле
След гонка: Полиция хвана шофьор без книжка и 32 акта
Мъж се самозапали и почина пред централата на ООН в Ню Йорк
Ракетата Meteor: "Дългата ръка“, от която военновъздушните сили на Украйна крайно се нуждаеха ВИДЕО
преди 5 години Новото ненормално... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години и всичките да ваксинират , пак ше има локдауни и дивотии ... нови щамове , нови ваксини -хора игленици ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар